Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rząd
04.05.2006 18:26

Od jutra mamy nowy rząd?

W piątek ma dojść do rekonstrukcji rządu Kazimierza Marcinkiewicza. Premier zapowiedział, że na pewno zmieni się trzech ministrów. Nie wykluczył jednak, że zmiany obejmą w sumie cztery resorty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Jutro ma dojść do rekonstrukcji rządu Kazimierza Marcinkiewicza. Premier zapowiedział, że na pewno zmieni się trzech ministrów. Nie wykluczył jednak, że zmiany obejmą w sumie cztery resorty.

Z rządu mają odejść: szef MSZ Stefan Meller, który na wieść o wejściu do rządu Andrzeja Leppera sam podał się do dymisji oraz ministrowie pracy i rolnictwa. Kazimierz Marcinkiewicz nie potwierdził doniesień "Życia Warszawy", że Według Przemysława Gosiewskiego wybór partnerów do rozmów koalicyjnych jest oczywisty - wszyscy poza PO i SLD.ze swoich resortów odejdą minister zdrowia Zbigniew Religa i szefowa resortu rozwoju regionalnego Grażyna Gęsicka.

Tymczasem niemal pewni są już kandydaci Samoobrony do rządu. Wicepremierem i ministrem rolnictwa ma zostać Andrzej Lepper. Resort pracy i polityki społecznej ma trafić w ręce Anny Kalaty, zaś nowoutworzonym resortem gospodarki morskiej i rybołówstwa ma kierować Antoni Jaszczak.

Mimo podpisanego porozumienia z Samoobroną i częścią LPR, Prawo i Sprawiedliwość nie porzuciło myśli o koalicji większościowej. Zadowalająca dla partii Jarosława Kaczyńskiego większość to nie 231 posłów, ale ponad 270. Dotychczas udało się zgromadzić 218.

Zdaniem szefa Klubu Parlamentarnego PiS kolejne rozmowy w sprawie koalicji rozpoczną się przy okazji najbliższego posiedzenia Sejmu, w przyszłym tygodniu.

Tagi: rząd, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz