Notowania

rząd
24.10.2007 02:40

Od nowego rządu żądamy autostrad i tanich mieszkań

Zdecydowana większość - bo ponad 93 procent Polaków - oczekuje od nowego rządu przede wszystkim przyśpieszenia budowy autostrad i dróg ekspresowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Adam Hawałej)

Zdecydowana większość - bo ponad 93 procent Polaków oczekuje od nowego rządu przede wszystkim przyśpieszenia budowy autostrad i dróg ekspresowych.

Tak wynika z badań przeprowadzonych dla dziennika "Polska". Ankietowani zostali zapytani, czego oczekują od rządów Platformy Obywatelskiej.

87 procent chciałoby, aby poprawił się nasz wizerunek w Europie. Ponad cztery piąte Polaków liczy też na budowę tanich mieszkań, kontynuację walki z korupcją, uproszczenie formalności przy zakładaniu firmy i zwiększenia nakładów na służbę zdrowia. Aż 80 procent badanych oczekuje, że zostanie zakończona nasza misja w Iraku.

Komentując te wyniki socjolog Lena Kolarska-Bobińska podkreśla na łamach dziennika "Polska", że nadzieje ankietowanych są rozsądne i nie wybiegają poza obietnice wyborcze Platformy. Jednak - jak zwraca uwagę - lista priorytetów partii nieco różni się od oczekiwań wyborców. Gazeta przypomina, że PO zobowiązała się w swoim programie przede wszystkim do przyśpieszenia wzrostu gospodarczego. Tusk chce także podnieść płace dla budżetówki. Na to liczy ponad 66 procent Polaków.

Sondaż telefoniczny dla gazety "Polska" przeprowadziła 23-go października na próbie 836 Polaków pracownia ARC Rynek i Opinia.

Tagi: rząd, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz