Notowania

naciski
20.11.2008 08:39

Ojciec Rydzyk świadkiem w sprawie nacisków?

Sejmowa komisja śledcza rozważa przesłuchanie dyrektora Radia Maryja.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Wojtasik)

Posłowie sejmowej komisji śledczej ds. nacisków nie wykluczają, że wezwą na przesłuchanie dyrektora Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka.

PosełSebastan Karpiniukz PO powiedział _ Rzeczpospolitej _, że jeśli będą się potwierdzać informacje zawarte w zeznaniach świadków, nie wyklucza wezwania redemptorysty przed komisję.

Chodzi o zeznania byłego wiceministra rolnictwa Macieja Jabłońskiego i byłego posła SamoobronyJanusza Wójcika. Jabłoński miał powiedzieć śledczym, żeAndrzej Leppermówił mu, iż według ojca Rydzyka, _ ta cała afera gruntowa to jedna wielka prowokacja _.

* **ZOBACZ TAKŻE:** 
* [ Lepper przed komisją śledczą: Polską rządzą służby ]( http://news.money.pl/artykul/lepper;przed;komisja;sledcza;polska;rzadza;sluzby,125,0,386429.html )
* [ Lepper też oskarża PiS. O prowokację ]( http://news.money.pl/artykul/lepper;tez;oskarza;pis;o;prowokacje,190,0,386238.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Podczas środowego posiedzenia komisji Lepper był o to pytany przez szefa komisji Andrzeja Czumę z PO. Zaprzeczył, by dyrektor Radia Maryja uprzedzał go o akcji CBA. dopytywany przez Karpiniuka przyznała jednak, że spotkał się z o. Rydzykiem już po wybuchu afery i wtedy mogły paść te słowa.

Według _ Rzeczpospolitej _, przed komisją może też stanąć abp Leszek Sławoj Głódź. Były poseł Samoobrony Janusz Wójcik zeznał bowiem, że arcybiskup mówił, iż nad Lepperem wiszą _ czarne chmury _. Lepper nie potwierdził jednak przed komisją, by otrzymał od Głódzia ostrzeżenie.

Tagi: naciski, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz