Notowania

olechowski
11.07.2009 06:00

Olechowski przetestuje wyborców

Jeśli Polacy zrozumieją jego przesłanie, wystartuje w pojedynku o fotel prezydencki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

*Andrzej Olechowskizostał szefem Rady Programowej Stronnictwa Demokratycznego i ma kierować pracami nad nowym programem SD. Pozostanie bezpartyjny. *

Decyzję o ewentualnym starcie w wyborach prezydenckich ogłosi jesienią. Do tego czasu - jak mówi - będzie chciał się zorientować, czy jego przesłanie trafia do Polaków. Jeśli okaże się, że to, co mówi jest niezrozumiałe dla Polaków, to _ nie będzie ludziom zawracać głowy _.

Olechowski mówił w rozmowie z TVN24, że jeśli zdecyduje się kandydować na prezydenta, poprosi partie polityczne o poparcie. - _ Kto będzie chciał, to mnie poprze _ - ocenił. Zaznaczył, że najpierw będzie chciał się zaprezentować jako kandydat SD, a wśród innych ugrupowań _ w pierwszym rzędzie _ - Platformie Obywatelskiej.

Olechowski pytany, czy opowiada się bardziej za Polską solidarną czy liberalną, odparł: _ nie ma solidarności bez wolności, więc solidarność, która nie uwzględnia wartości, w _ - Moją ambicją jest przygotowanie krótkiego dokumentu, który pokazałby, jakie naszym zdaniem są osiągalne marzenia Polaków _ - mówi Olechowski. Zapowiedział, że we wrześniu przedstawi osoby, które przygotują program, a cały dokument powinien być gotowy przed końcem roku. które wierzą liberałowie, jest nic nie warta _.

Jednocześnie podkreślił, że _ nie ma również wolności bez solidarności _.

Odnosząc się do kwestii podatków zaznaczył, że uważa podatek liniowy za rozwiązanie sprawiedliwe, które nie powoduje, że zwiększony wysiłek człowieka spotyka się z karą w postaci zwiększonego poboru jego dochodów.

Z kolei pytany o sondaże wyborcze, które wskazują jego jako poważnego kontrkandydata premieraDonalda Tuskaw wyborach prezydenckich, odparł, że są one publikowane ku _ zabawie publiczności wakacyjnej _.

Kolejny prezydent wszystkich Polaków?

Olechowski zapowiedział, że chciałby być kandydatem tak wielu ludzi, jak to jest możliwe. Zaprzeczył, jakoby miał zabiegać o poparcie byłego prezydentaAleksandra Kwaśniewskiego, o czym spekulowały media.

Tagi: olechowski, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz