Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
olejniczak
25.11.2009 18:25

Olejniczak prezydentem Warszawy?

Działacze mazowieckiego SLD chcą, aby europoseł wystartował w przyszłorocznych wyborach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Na sobotę zapowiedziano konwencję warszawskiego SLD, która przyjmie prawdopodobnie rekomendację dla europosłaWojciecha Olejniczakajako kandydata Sojuszu na prezydenta stolicy w przyszłorocznych wyborach samorządowych. *

Według szefa warszawskiego SLD Tomasza Sybilskiego, za startem Olejniczaka opowiada się większość stołecznych działaczy partii.

Warszawscy działacze Sojuszu mają podczas sobotniej konwencji głosować nad wotum zaufania dla swego zarządu, a także prawdopodobnie przyjmą uchwałę, w której wskażą, kogo widzieliby w roli kandydata na prezydenta miasta. - _ Konwencja to dobry czas na to, by wskazać, kto powinien kandydować na prezydenta Warszawy _ - podkreśla sekretarz Rady Mazowieckiej Sojuszu Krzysztof Gawkowski.

Według Sybilskiego, toczące się od października konsultacje w warszawskich kołach SLD na temat tego, kto powinien wystartować w przyszłorocznych wyborach samorządowych, pokazały, że większość stołecznych działaczy Sojuszu widzi w tej roli Olejniczaka.

Za startem europosła opowiada się również szefowa Sojuszu na MazowszuKatarzyna Piekarska. - _ Myślę, że to dobry kandydat, rozpoznawalny. Jest doktorem ekonomii, pełnił ważne funkcje państwowe i partyjne, więc ma doświadczenie. Myślę, że ma szanse na dobry wynik w Warszawie _ - powiedziała Piekarska.

W jej opinii, _ celem minimum _ w przyszłorocznych wyborach w stolicy powinna być druga tura z udziałem kandydata SLD. _ - Mamy realną szansę na drugą turę, a w drugiej turze może się zdarzyć wszystko _ - podkreśla Piekarska.

Szefowa mazowieckiego SLD przyznaje, że również miała propozycje kandydowania na funkcję prezydenta Warszawy, jednak - w jej opinii - przewodnicząca mazowieckich struktur powinna wspierać wszystkich kandydatów partii w regionie.

Tagi: olejniczak, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz