Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Olejniczak spokojnie czeka na kongres

0
Podziel się

Szef SLD zapewnia, ze nie denerwuje się przed wyborami nowego przewodniczącego partii.

Olejniczak spokojnie czeka na kongres
(PAP/Piotr Polak)
bEgXnzZx

Szef SLD zapewnia, ze nie denerwuje się przed wyborami nowego przewodniczącego partii.

Wojciech Olejniczakzapewnia, że będzie chciał współpracować także ze swoim głównym przeciwnikiem w wyborach - sekretarzem generalnym Sojuszu Grzegorzem Napieralskim. - _ Jego kapitał polityczny nie może się zmarnować _- zaznaczył Olejniczak.

Zarówno szef jak i sekretarz generalny partii odwiedzili w sobotę zjazd wojewódzki SLD w Katowicach. Napieralski wyszedł ze spotkania krótko przed przyjazdem Olejniczaka, choć wcześniej regionalni działacze zapraszali dziennikarzy na wspólną konferencję prasową obu polityków.

bEgXnzZz

- _ Tak to zaplanowaliśmy. Jest w Polsce ileś miejsc, które musimy odwiedzić. Spotykamy się w wielu miejscach razem _ - powiedział Olejniczak.

- _ Każdy oczywiście szuka poparcia, ja takiego poparcia również szukam tutaj, na Śląsku, i liczę na wiele głosów z tej organizacji _ - zaznaczył. Zapewnił, że jest z przebiegu dotychczasowych zjazdów zadowolony i że na Śląsku czuje się dobrze. - _ Spokojnie przygotowuję się do 31 maja _ - oświadczył.

Pytany, czy walka z Napieralskim nie doprowadzi do większych podziałów w partii, zapewnił, że w Sojuszu nie dojdzie do żadnego rozbicia, że partia wychodzi ze zjazdów bardzo skonsolidowana i zjednoczona.

bEgXnzZF

Olejniczak ocenił, że pomiędzy nim a sekretarzem generalnym nie ma większych różnic w wizji lewicy. - _ Grzegorz Napieralski postanowił po prostu być przewodniczącym; ja tego nie pochwalam, ale szanuję _ - powiedział.

bEgXnAaa
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)