Notowania

grzegorz napieralski
17.05.2008 18:11

Olejniczak spokojnie czeka na kongres

Szef SLD zapewnia, ze nie denerwuje się przed wyborami nowego przewodniczącego partii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Piotr Polak)

Szef SLD zapewnia, ze nie denerwuje się przed wyborami nowego przewodniczącego partii.

Wojciech Olejniczakzapewnia, że będzie chciał współpracować także ze swoim głównym przeciwnikiem w wyborach - sekretarzem generalnym Sojuszu Grzegorzem Napieralskim. - _ Jego kapitał polityczny nie może się zmarnować _- zaznaczył Olejniczak.

Zarówno szef jak i sekretarz generalny partii odwiedzili w sobotę zjazd wojewódzki SLD w Katowicach. Napieralski wyszedł ze spotkania krótko przed przyjazdem Olejniczaka, choć wcześniej regionalni działacze zapraszali dziennikarzy na wspólną konferencję prasową obu polityków.

- _ Tak to zaplanowaliśmy. Jest w Polsce ileś miejsc, które musimy odwiedzić. Spotykamy się w wielu miejscach razem _ - powiedział Olejniczak.

- _ Każdy oczywiście szuka poparcia, ja takiego poparcia również szukam tutaj, na Śląsku, i liczę na wiele głosów z tej organizacji _ - zaznaczył. Zapewnił, że jest z przebiegu dotychczasowych zjazdów zadowolony i że na Śląsku czuje się dobrze. - _ Spokojnie przygotowuję się do 31 maja _ - oświadczył.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Napieralski: W PiS-ie też są dobrzy ludzie ]( http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/napieralski;w;pis-ie;tez;sa;dobrzy;ludzie,136,0,337288.html )
* [ Olejniczak do SdPl: Pozostańcie z nami! ]( http://news.money.pl/artykul/olejniczak;do;sdpl;pozostancie;z;nami,40,0,337192.html )

Pytany, czy walka z Napieralskim nie doprowadzi do większych podziałów w partii, zapewnił, że w Sojuszu nie dojdzie do żadnego rozbicia, że partia wychodzi ze zjazdów bardzo skonsolidowana i zjednoczona.

Olejniczak ocenił, że pomiędzy nim a sekretarzem generalnym nie ma większych różnic w wizji lewicy. - _ Grzegorz Napieralski postanowił po prostu być przewodniczącym; ja tego nie pochwalam, ale szanuję _ - powiedział.

Tagi: grzegorz napieralski, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz