Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sld
17.11.2009 09:26

Olejniczak: Szmajdziński ma wolę walki

Polityk SLD uważa, że wicemarszałek Sejmu jest dobrym kandydatem na prezydenta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*EuroposełWojciech Olejniczakuważa, że najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby kandydatem SLD w wyborach prezydenckich byłWłodzimierz Cimoszewicz. *

Ale - jak podkreśla Olejniczak - Cimoszewicz _ podjął decyzję, że nie kandyduje i trzeba to absolutnie uszanować _. - _ To też nie jest tak, że nie mieliśmy rozmawiać z Cimoszewiczem, bo takie rozmowy - z tego co pamiętam - na Radzie Krajowej były zaplanowane, ale jak widać się nie odbyły _ - dodał były szef Sojuszu.

Zdaniem Olejniczaka, wicemarszałek SejmuJerzy Szmajdzińskibyłby dobrym kandydatem, ponieważ ma ambicje polityczne, a _ w tym przypadku kandydat lewicy musi mieć je ogromne _. _ - Dlatego, żeby miał wolę walki, bo o prezydenturę zawalczyć będzie - nie ukrywajmy - bardzo trudno, wręcz to jest, dzisiaj można powiedzieć, niemożliwe _ - ocenił Olejniczak.

- _ Szmajdziński skutecznie przeprowadzi kampanię, tylko kiedy będzie miał 100 proc. akceptacji kierownictwa partii. Jeżeli tego nie uzyska i będzie tutaj jakaś gra powadzona, to będę pierwszym, który będzie odradzał Szmajdzińskiemu kandydowanie _- mówi europoseł.

Olejniczak oświadczył, że sam nie planuje ubiegać się o prezydenturę. Dodał, że stawką w wyborach prezydenckich jest dla SLD walka _ o dobrą pozycję, żeby liczyć się na scenie politycznej _.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: sld, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz