Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oleksy
05.10.2007 17:35

Oleksy pozwie "Wprost"

"Wprost" nie usunie ze swoich stron internetowych fragmentów tzw. "taśm Oleksego". Były premier zapowiedział złożenie pozwu przeciwko wydawnictwu. Jego zdaniem, upowszechnianie nagrania narusza jego dobra osobiste.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Bartosz Chochołowski)

Wprost" nie usunie ze swoich stron internetowych fragmentów tzw. "taśm Oleksego". Były premier zapowiedział złożenie pozwu przeciwko wydawnictwu. Jego zdaniem, upowszechnianie nagrania narusza jego dobra osobiste.

Redaktor naczelny "Wprost" Stanisław Janecki uważa, że treść rozmów między Józefem Oleksym a Aleksandrem Gudzowatym została upubliczniona już dawno i gdyby traktować pozew poważnie, były premier powinien zaskarżyć niemal wszystkie redakcje w Polsce.

ZOBACZ TAKŻE:

Oleksy nie wystartuje z listy Samoobrony Redaktor naczelny "Wprost" żartuje, że nie można pozbawić Polaków "wnikliwych analiz politycznych" byłego premiera oraz "popisów słowotwórczych".

Zdaniem redaktora Janeckiego, Józef Oleksy chciałby bardzo zawęzić granice wolności słowa. Redaktor naczelny "Wprost" powołuje się na liczne orzeczenia Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości i twierdzi, że jego tygodnik nie naruszył dóbr osobistych byłego premiera.

Tagi: oleksy, wiadomości, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz