Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Oleksy: Szmajdziński powinien być kandydatem całej lewicy

0
Podziel się

SLD ma dziś wybrać swojego kandydata na prezydenta.

Oleksy: Szmajdziński powinien być kandydatem całej lewicy
(Money.pl/Bartosz Chochołowski)
bEpyaWrp

*SLD wyciąga rękę do dawnych liderów partii. Na konwencję programową sojuszu zaproszeni zostali byli premierzyLeszek MilleriJózef Oleksyoraz były prezydentAleksander Kwaśniewski. *

Józef Oleksy choć decyzji o powrocie do partii jeszcze nie podjął, to jego zdaniem Konwencja Programowa jest dobrym czasem na wewnętrzne zespolenie partii. Zdaniem byłego premiera zgoda wewnątrz SLD jest krokiem do zjednoczenia całej lewicy:

POSŁUCHAJ JÓZEFA OLEKSEGO:

Według Oleksego,Jerzy Szmajdzińskipowinien być kandydatem na prezydenta nie tylko Sojuszu Lewicy Demokratycznej a całej lewicy:

bEpyaWrr

POSŁUCHAJ JÓZEFA OLEKSEGO:


W sukces Jerzego Szmajdzińskiego w wyborach prezydenckich wierzy były szef SLDWojciech Olejniczak, który uważa, że kandydat SLD na prezydenta musi spełnić swoje zadanie nie tylko w wyborach prezydenckich, ale także samorządowych i parlamentarnych:

bEpyaWrx

POSŁUCHAJ WOJCIECHA OLEJNICZAKA:

Wojciech Olejniczak przyznaje, że choć to on zyskuje większe poparcie w sondażach, to jedynie Jerzy Szmajdziński mógł uzyskać poparcie partyjnych kolegów:

POSŁUCHAJ WOJCIECHA OLEJNICZAKA:

Liderem sondaży prezydenckich pozostajeDonald Tusk. W badaniu TNS OBOP z połowy grudnia Szmajdziński uzyskał 10 proc. poparcia.

bEpyaWrS
KOMENTARZE
(0)