Notowania

donald tusk
05.05.2008 11:13

Orędzie premiera kosztowało 10 tys. zł

Premier podkreśla, że, to 20 tys. zł mniej niż wynosiłby koszt takiej produkcji w TVP.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*PremierDonald Tuskpoinformował, że produkcja jego piątkowego orędzia przez firmę zewnętrzną kosztowała ok. 10 tys. zł. Jego zdaniem, to 20 tys. zł mniej niż wynosiłby koszt takiej produkcji w TVP. *

Orędzie szefa rządu - jak poinformował poniedziałkowy _ Dziennik _ - przygotowała firma ATM Grupa, znana m.in. z produkcji serialu _ Świat według Kiepskich _.

Tusk, tłumacząc w poniedziałek w TVN24 dlaczego zdecydował się na usługi prywatnej firmy, a nie skorzystał z możliwości produkcji przez TVP, podkreślił, że dla niego ważne jest, by orędzie było przygotowane tanio i sprawnie.

Pytany, czy telewizja publiczna nie przygotowałaby orędzia za darmo, odparł, że _ nie ma bezpłatnej telewizji publicznej _, a on wybierając prywatną firmę zaoszczędził około 20 tys. zł, bo produkcja w TVP jest droższa.

- _ Z punktu widzenia podatnika, obojętne jest, kto produkuje takie orędzie, ponieważ tak, czy inaczej, podatnik za to płaci. Ja się cieszę, że udało się to zrobić tanio i dobrze _ - powiedział premier.

Przyznał, że firma nie była wybrana w przetargu, bo - jak podkreślił - - _ tego typu przedsięwzięcia nie podlegają takim obowiązkom _. Mówiąc o wyborze firmy podkreślił, że to była kwestia zaufania i dyspozycyjności ludzi _ gotowych w święta szybko zrobić taki materiał _.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Premier ma największe szanse na prezydenturę ]( http://news.money.pl/artykul/premier;ma;najwieksze;szanse;na;prezydenture,168,0,339880.html )
* [ Śniadek: Pomysły rządu to tylko ładne opakowanie ]( http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/sniadek;pomysly;rzadu;to;tylko;ladne;opakowanie,20,0,339732.html )
* [ Premier zapowiada inwestowanie w dzieci ]( http://news.money.pl/artykul/premier;zapowiada;inwestowanie;w;dzieci,234,0,339690.html )

Tusk był też pytany o to czy orędzie nie było zbyt _ słodkie _ i czy nie brakowało w nim treści.

- _ To, że staram się wobec ludzi, szczególnie tych, którzy mają potrzeby, być człowiekiem możliwie delikatnym i że nie używam rekwizytów w orędziu typu gej z Kanady, Erika Steinbach czy mapa z '39 roku, to w mojej ocenie nie musi znaczyć, że treść takiego wystąpienia, nie będąc agresywną, nie niesie ze sobą treści. Ja w ogóle uważam, że jest całkowicie odwrotnie _ - odpowiadał szef rządu.

Tagi: donald tusk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz