Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pakistan
15.10.2008 07:25

Pakistan: Wywiad analizuje nagranie z Polakiem

Służby ustalają, gdzie zarejestrowano oświadczenie porwanego inżyniera.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/DAWN.NET)

Pakistańskie służby specjalne analizują taśmę z oświadczeniem porwanego przed dwoma tygodniami Polaka.

Wczoraj upublicznione zostało nagranie na którym polski inżynier apeluje o uwolnienie talibów, przetrzymywanych w pakistańskich więzieniach. Byłaby to cena za jego wolność.

Przesłana mediom taśma z nagraniem jest autentyczna, choć oficjalnie miejscowi eksperci jeszcze tego nie potwierdzili. Współpracownicy Polaka rozpoznali go jednak na nagraniu.

Polski inżynier ubrany jest w tradycyjny pasztuński strój, a za sobą ma kamienny mur. Pakistańskie służby sprawdzają teraz dokładną lokalizację miejsca, gdzie dokonano nagrania. Najprawdopodobniej są to terytoria plemienne na pakistańsko-afgańskim pograniczu. Zdaniem ekspertów Polak nie jest przetrzymywany w miejscu, gdzie nagrano taśmę.

Nagrania mieli dokonać dziennikarze prywatnej telewizji AAJ, co może potwierdzać kostka tej stacji umieszczona na mikrofonie do którego mówi Polak. Według stacji, oświadczenie inżyniera nagrano co najmniej pięć dni temu. Dziennikarze twierdzą, że z zasłoniętymi oczami zostali przez talibów zawiezieni do nieznanego sobie miejsca na terytoriach plemiennych.

Tagi: pakistan, wiadomości, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz