Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Palikot odwołuje swojego asystenta

0
Podziel się:

Chodzi o Piotra Sawickiego, który pracował w firmie działającego w branży hazardowej.

Palikot odwołuje swojego asystenta
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Wiceszef klubu PO Janusz Palikot odwoła swojego Piotra Sawickiego. Stanie się tak po informacjach, że asystent pracował w firmie swojego brata, działającego w branży hazardowej.

Dziennik.pl poinformował, że Palikot w marcu 2009 r. zgłosił marszałkowi Sejmu jako swojego społecznego asystenta Piotra Sawickiego. Wcześniej był on pracownikiem i członkiem rady nadzorczej firmy Biapol, która prowadzi punkty gier na automatach o niskich wygranych.

_ - Do dziś nie wiedziałem, że Piotr Sawicki był członkiem rady nadzorczej firmy jego brata, zajmującej się automatami do gier, będącej jedną z kilkunastu tego typu firm działających na Lubelszczyźnie _ - napisał Palikot w oświadczeniu.

Jak zaznaczył, w momencie wybuchu tzw. afery hazardowej _ elementarnym obowiązkiem jego asystenta _ było powiadomienie go o fakcie dotyczącym jego wcześniejszej pracy. - _ W związku z zaistniałą sytuacją, podjąłem decyzję, że z dniem jutrzejszym Piotr Sawicki zostanie odwołany z funkcji asystenta społecznego _ - oświadczył Palikot.

Zapewnił również, że nigdy nie pracował w żaden sposób nad tzw. ustawami hazardowymi. Dodał, że nie składał też żadnych wniosków, interpelacji, zapytań poselskich, projektów ustaw ani nowelizacji, które dotyczyłyby branży hazardowej.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)