Notowania

włochy
23.10.2009 13:48

Paraliż komunikacyjny we Włoszech

Strajk pracowników komunikacji spowodował chaos w większości miast.

Podziel się
Dodaj komentarz
(LHOON/CC/Flickr)

*We Włoszech strajk pracowników komunikacji spowodował chaos w większości miast. Mniej odczuwalne są protesty w administracji państwowej. *

Postulaty strajkujących dotyczą nie tylko sytuacji ludzi pracy, ale także polityki socjalnej rządu Silvio Berlusconiego.

W Rzymie, gdzie przed południem odbyła się duża manifestacja, stoją autobusy i tramwaje, ale metro i pociągi podmiejskie kursują normalnie. Niewielki procent załóg bierze udział w strajku w Turynie, Neapolu i Palermo.

Do czterech godzin, pod naciskiem rządu, ograniczono protest pracowników linii lotniczych Alitalia, całodniowy strajk ogłoszono natomiast w urzędach, służbie zdrowia i szkolnictwie. Protesty zorganizowały autonomiczne związki zawodowe, stąd liczba ich uczestników jest ograniczona.

Długa jest za to lista postulatów strajkujących: od wstrzymania zwolnień z pracy i redukcji czasu pracy (ale nie zarobków), po budowę miliona mieszkań komunalnych i odwołanie reformy publicznej administracji, a także pozbawienie trzech największych central związkowych rzekomego monopolu na negocjacje z pracodawcami.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Włochy: Katastrofalny rok dla turystyki ]( http://manager.money.pl/styl/sport_podroze/artykul/wlochy;katastrofalny;rok;dla;turystyki,245,0,526069.html )
Tagi: włochy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz