Notowania

saakaszwili
23.05.2008 09:29

Partia Saakaszwilego wygrywa w Gruzji

Na Zjednoczony Ruch Narodowy głosowało prawie 60 procent wyborców.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

Dziś Centralna Komisja Wyborcza Gruzji ogłosi oficjalne wyniki wyborów. Według ostatnich danych z prawie 75 procent komisji wciąż zdecydowanie prowadzi partia rządząca. Na Zjednoczony Ruch Narodowy głosowało prawie 60 procent wyborców.

Gruzini w środę wybrali 150 deputowanych do jednoizbowego parlamentu. Sondaż powyborczy exit - poll i cząstkowe wyniki głosowania dają zdecydowane zwycięstwo partii Micheila Saakaszwilego.

Zdaniem ekspertów pozwoli to obecnemu prezydentowi na wprowadzenie zmian do konstytucji i zbliżenie się do NATO i Unii Europejskiej. Na drugim miejscu wyborcy wskazali opozycyjny blok Zjednoczona Opozycja, którego kandydaci zebrali łącznie prawie 16,5 procent głosów.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Gruzja: Unieważnione wybory w 13 komisjach ]( http://news.money.pl/artykul/gruzja;uniewazniono;wybory;w;13;komisjach,181,0,343989.html )
* [ Saakaszwili ogłasza zwycięstwo w wyborach ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/saakaszwili;oglasza;zwyciestwo;w;wyborach,158,0,343966.html )

Zdaniem opozycji wybory zostały sfałszowane. - Nie możemy jednak siłą odpowiadać na siłę - uważa lider partii republikańskiej Dawid Usupaszwili. Jego zdaniem opozycja powinna się zjednoczyć i poszukać wspólnej drogi wyjścia z kryzysu. Międzynarodowi obserwatorzy wytknęli Gruzinom wiele błędów, ale uznali, że wybory spełniły standardy demokracji.

Tagi: saakaszwili, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz