Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Patrioty w Polsce już w tym roku? VAT stoi na przeszkodzie

0
Podziel się:

Amerykanie chcą być zwolnieni z tego podatku w Polsce.

Patrioty w Polsce już w tym roku? VAT stoi na przeszkodzie
(PAP/EPA)
bEErYdYl

*Stanie się tak, jeśli polscy i amerykańscy negocjatorzy dogadają się w sprawie stawki podatku VAT. *
_ Gazeta Wyborcza _ dowiedziała się z zachodnich źródeł dyplomatycznych, że Polacy planują zakończenie rozmów o umieszczeniu w naszym kraju baterii Patriot na przełomie lipca i sierpnia. Podpisalibyśmy wówczas z Amerykanami porozumienie o statusie wojsk amerykańskich w Polsce. Jest ono niezbędne, bo wiadomo już, że patrioty będą obsługiwane wyłącznie przez żołnierzy amerykańskich - w Polsce będzie stacjonować ich około 120.

ZOBACZ TAKŻE:

Ostatnim punktem spornym w negocjacjach pozostaje stawka VAT za kupowane u nas przez Amerykanów usługi i towary - pisze _ Gazeta Wyborcza _. Amerykanie chcą być zwolnieni z tego podatku, na co nie godzi się Polska. W innych krajach, gdzie stacjonują amerykańscy żołnierze, są oni zwolnieni z płacenia wielu podatków.

bEErYdYn

Choć rozmowy o stawce VAT utknęły w martwym punkcie, rozmówcy gazety twierdzą, że Polakom bardzo zależy na zamknięciu negocjacji do sierpnia. Jest to konieczne, jeśli patrioty mają się u nas pokazać jeszcze w tym roku. Reszta spornych punktów jest już w zasadzie rozwiązana. Wiadomo, że dwa razy w roku bateria będzie podróżować do baz amerykańskich w Niemczech.

bEErYdYO
KOMENTARZE
(0)