Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pawlak: Liniowy za dwa lata mało realny

0
Podziel się:

Wicepremier ocenia, że plany PO będą trudne do zrealizowania.

Pawlak: Liniowy za dwa lata mało realny
(PAP/Radek Pietruszka)

- _ Z tego co pamiętam wypowiedzi ministra Jacka Rostowskiego, w obliczu wprowadzenia w przyszłym roku dwóch stawek podatkowych 18 i 32 procent, to wydaje mi się mało realne realizowanie takich ambitnych planów, o których mówią niektórzy politycy PO _ - mówiWaldemar Pawlak, wicepremier i minister gospodarki.

Wczoraj szef klubu POZbigniew Chlebowskipoinformował na spotkaniu z przedsiębiorcami, że ostateczne decyzje dotyczące podatku liniowego zapadną na przełomie lipca i sierpnia.

- _ Ja jestem za. Jeśli zapadnie pozytywna decyzja, to powinna to być stawka niższa od 18 procent _ - powiedział.

Jak zastrzegł Pawlak, jego ugrupowanie może dyskutować o podatku liniowym, pod warunkiem uwzględnienia takich postulatów, jak wprowadzenie wysokiej kwoty wolnej czy wsparcia rodzin, które nie płacą podatku dochodowego, w związku z czym nie mogą korzystać z ulg rodzinnych.

ZOBACZ TAKŻE:

- _ Jeśli mówi się o kwocie wolnej, uldze rodzinnej, to ten podatek, czy go będziemy nazywać liniowym, pierwiastkowym czy inaczej, ma charakter podatku społecznego i nie jest to już takie doktrynalne podejście, więc można na ten temat dyskutować _ - ocenia wicepremier.

- _ Jeżeli stać budżet na takie eksperymenty jak podatek liniowy, to powinno nas być stać na bardziej prospołeczne nastawienie do realiów naszej gospodarki _ - dodał.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)