Notowania

Przejdź na
waldemar pawlak
21.03.2009 08:24

Pawlak traci poparcie. Co trzeci Polak chce jego dymisji

Połowa Polaków źle ocenia pracę wicepremiera.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Blisko co trzeci Polak (31 proc.) uważa, że premierDonald Tuskpowinien zdymisjonować wicepremiera, ministra gospodarkiWaldemara Pawlaka- wynika z sondażu TNS OBOP dla _ Forum _ w TVP Info.

Respondenci odpowiadali na pytanie: co powinien zrobić szef rządu _ w związku z ujawnionymi informacjami dotyczącymi nepotyzmu wicepremiera Pawlaka _. Co czwarty pytany (27 proc.) jest zdania, że premier powinien zmusić Pawlaka do rezygnacji z funkcji prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej.

Według co piątego respondenta (22 proc.) szef rządu nic nie powinien robić w tej sytuacji, a dla 4 proc. badanych rozwiązaniem jest zerwanie koalicji PO-PSL.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Echa afery Pawlaka. Polacy nie chcą nepotyzmu ]( http://news.money.pl/artykul/echa;afery;pawlaka;polacy;nie;chca;nepotyzmu,65,0,434753.html )
* [ Niesiołowski: Nie ma powodów by zrywać koalicję ]( http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/niesiolowski;nie;ma;powodow;by;zrywac;koalicje,170,0,434602.html )

Badanie zostało przeprowadzone po wtorkowej konferencji prasowej premiera, na której ocenił jako _ poza standardami _ opisany przez media układ towarzysko-biznesowym wokół Pawlaka.

O tym, że Pawlak zbudował wokół siebie towarzysko-biznesowy układ, w ubiegłym tygodniu napisał _ Dziennik _. Według gazety, wiele interesów wicepremiera oraz jego bliskich i przyjaciół jest związanych z Ochotniczą Strażą Pożarną, której Pawlak jest szefem. Publikacja wywołała debatę w mediach.

Sam Pawlak uważa, że wszystkie jego działania są transparentne, a Związek Ochotniczych Straży Pożarnych był w tym roku kontrolowany przez NIK i MSWiA i - jak mówi wicepremier - _ wszelkie procedury zostały zachowane _.

Pracę wicepremiera Pawlaka pozytywnie ocenia 32 proc. badanych (17 pkt proc. mniej niż miesiąc temu). Również o 17 pkt proc. wzrósł odsetek krytycznych ocen Pawlaka (50 proc., w lutym - 33 proc.).

TNS OBOP zrealizował sondaż telefoniczny w dniach 18-19 marca na ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupie 1000 osób powyżej 18. roku życia.

Tagi: waldemar pawlak, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz