Notowania

służba zdrowia
26.06.2007 17:08

Pielęgniarki: To jeszcze nie koniec!

Zakończyła się okupacja Kancelarii Premiera. Ale nie ma przełomu w sporze rządu z protestującymi pielęgniarkami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Tomasz Paczos)

Cztery pielęgniarki okupujące od tygodnia kancelarię premiera po niespodziewanym spotkaniu z szefem rządu Jarosławem Kaczyńskim opuściły kancelarię

"Zostańcie z nami. To jeszcze nie koniec. Premier spotkał się z nami, wyciągnął rękę i za to dziękujemy. Ale jesteśmy w tym samym punkcie, co tydzień temu - powiedziała po spotkaniu szefowa Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych (OZZPiP) Dorota Gardias. Zaapelowała, by protestujący w miasteczku namiotowym zostali w Alejach Ujazdowskich.

W spotkaniu z premierem uczestniczyli: pielęgniarki oraz wiceminister w Kancelarii Premiera Małgorzata Sadurska, odpowiedzialna za sprawy społeczne i wiceszefowa klubu PiS Jolanta Szczypińska, z zawodu pielęgniarka.

Trzy z czterech pielęgniarek, które od zeszłego wtorku przebywają w kancelarii podjęły w poniedziałek głodówkę. Przed kancelarią głodują kolejne trzy siostry.

Po wyjściu pielęgniarki powiedziały, że nie padły żadne konkretne deklaracje ze strony premiera. Rozmowy będą kontynuowane jutro.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: służba zdrowia, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz