Notowania

abonament rtv
23.04.2008 17:01

PiS apeluje o utrzymanie abonamentu RTV

Przemysław Gosiewski zapowiada, że PiS nie poprze pomysłów PO na media publiczne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

Szef Klubu ParlamentarnegoPrzemysław Gosiewskinapisał w liście do premiera, że PiS nie zgadza się z koncepcją zmian w mediach publicznych i nigdy nie poprze projektu likwidacji abonamentu.

Przemysław Gosiewski przypomina też o liście otwartym w sprawie abonamentu, który wystosowali artyści i szefowie związków twórczych: - _ Działań takich osób jak Andrzej Wajda, Krzysztof Penderecki, Julia Hartwig, Stanisław Różewicz, Krzysztof Zanussi, Henryk Mikołaj Górecki, Maja Komorowska, Agnieszka Holland, Juliusz Machulski, Jerzy Hoffman, Krystyna Janda, Janusz Głowacki, Daniel Olbrychski, Filip Bajon nie można łączyć z naszą partią, a jednak ich list przeciwstawia się stanowczo działaniom podejmowanym przez PO _ - napisał szef Klubu PiS.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ PiS: Premier to najsłabsze ogniwo ]( http://news.money.pl/artykul/pis;premier;to;najslabsze;ogniwo,213,0,337365.html )
* [ Gosiewski broni Sienkiewicza ]( http://news.money.pl/artykul/gosiewski;broni;sienkiewicza,202,0,337354.html )

Zdaniem Gosiewskiego, abonament jest najuczciwszym sposobem finansowania mediów publicznych a jeśli rząd chce odciążyć finansowo obywateli to może wprowadzić możliwość odpisywania tej opłaty od podatku. Przemysław Gosiewski uważa też, że zwolnienie z abonamentu emerytów i rencistów zmniejszy wpływy abonamentowe o 30 do ponad 50 procent.

- _ Za kilka miesięcy może okazać się, że nie mamy nowej ustawy medialnej, a system finansowania mediów publicznych uległ całkowitemu załamaniu _ - ostrzegł polityk PiS. Przypomniał też o złożonym przez PiS projekcie dodatków dla emerytów i rencistów, który według PiS skuteczniej wesprze tych świadczeniobiorców niż likwidacja abonamentu RTV.

Tagi: abonament rtv, wiadomości, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz