Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pis
04.05.2006 17:11

PiS: Będziemy mieli większość

Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Adam Lipiński jest przekonany, że w najbliższych dniach uda się stworzyć w Sejmie większościową koalicję. Jego zdaniem taki skutek przyniosą dalsze rozmowy z LPR i PSL.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

*Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Adam Lipiński jest przekonany, że w najbliższych dniach uda się stworzyć w Sejmie większościową koalicję. Jego zdaniem taki skutek przyniosą dalsze rozmowy z LPR i PSL. *

Adam Lipiński powiedział, że koalicja ma już większość realną i teraz trzeba ją tylko sformalizować. Dotąd wiadomo o 218 posłach koalicji PiS z Samoobroną i częścią LPR.

Jarosław Kalinowski z Polskiego Stronnictwa Ludowego zapewnił tymczasem, że ludowcy zakończyli rozmowy koalicyjne. Powiedział, że na fiasku rozmów zaważył brak zaufania do PiS, który próbował rozbić PSL i prowadził czystki kadrowe.

Szef LPR Roman Giertych był dotąd nieosiągalny dla dzienikarzy.
Wiceprezes PiS i minister w kancelarii premiera Adam Lipinski powiedział, że nowi ministrowie prawdopodobnie będą jutro powołani, ale nie wyklucza to kolejnych zmian w rządzie w przyszłym tygodniu.

Tagi: pis, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz