Notowania

afera stoczniowa
28.10.2009 12:34

PiS chce wyjaśnienia prywatyzacji stoczni przed komisją

Kaczyński: Trzeba pokazać jak wygląda polityka gospodarcza.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

_ - Komisja śledcza w sprawie stoczni musi powstać, żeby zapobiec podobnym nieprawidłowościom przy sprzedaży tego typu majątków w przyszłości _ - argumentuje prezes Prawa i SprawiedliwościJarosław Kaczyński.

Zdaniem byłego premiera trzeba pokazać jak w Polsce wygląda polityka a w szczególności polityka gospodarcza.

POSŁUCHAJ PREZESA PIS:

Prezes Kaczyński wierzy , że znajdzie się większość w sejmie dla powołania komisji śledczej

Powołania komisji śledczej domaga się też zachodniopomorska _ Solidarność _. Związek chce, aby komisja wyjaśniła wszystkie nieprawidłowości z lat 2002 - 2008 dotyczące przemysłu stoczniowego, zbadania czy Holding Stoczniowy upadł z przyczyn politycznych czy ekonomicznych.

Komisja miałaby też zbadać czy przetarg na majątek stoczni w Szczecinie i Gdyni był ustawiony i czy inwestor Katarski w ogóle istniał.

Raport Money.pl
*Budżet 2010. Dywidendy zje prywatyzacja * Rząd liczy za to na 12,5 miliarda złotych więcej z podatków. Więcej zapłacą palacze - wzrośnie akcyza na papierosy. Wyższe będą też podatki od służbowych samochodów. Czytaj w Money.pl
* [ Wskaźniki makroekonomiczne w Money.pl ]( http://www.money.pl/gospodarka/wskazniki/pkb/ )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: afera stoczniowa, Jarosław Kaczyński, komisja, stocznie, prywatyzacja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz