Notowania

Przejdź na

PiS chce zmiany konstytucji. W obronie przed Niemcami

Jarosław Kaczyński liczy na poparcie PO w tej sprawie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Michałowski)

PiS ma pomysł jak zmienić konstytucję, by własność na ziemiach zachodnich i północnych _ była niepodważalna _ i _ żadne roszczenia w odwołaniu się do prawa międzynarodowego nie były skuteczne _ - mówił prezes tej partiiJarosław Kaczyński.

Prezes PiS już pod koniec maja mówił, że pilnie trzeba wprowadzić zmiany w konstytucji, uniemożliwiające _ jakiekolwiek próby podważania polskiej własności na ziemiach zachodnich i północnych _. W liście do premieraDonalda Tuskaszef PiS napisał, że liczy na poparcie PO w tej sprawie.

_ - Już pewien pomysł na zmiany w artykule piątym konstytucji jest. My go z całą pewnością złożymy. Pewnie to nie przejdzie, bo Platforma udaje, że problemu nie ma _ - powiedział J. Kaczyński.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ PSL chce rozwiązania kwestii niemieckiej ]( http://news.money.pl/artykul/psl;chce;rozwiazania;kwestii;niemieckiej,49,0,455729.html )
* [ Lech Kaczyński zaniepokojony deklaracją CDU i CSU ]( http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci_agencyjne/iar/artykul/lech;kaczynski;zaniepokojony;deklaracja;cdu;i;csu,239,0,454895.html )
* [ PiS: Deklaracja CDU godzi w fundamenty Unii ]( http://news.money.pl/artykul/pis;deklaracja;cdu;godzi;w;fundamenty;unii,65,0,454721.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Artykuł 5 konstytucji mówi o tym, że Polska _ strzeże niepodległości i nienaruszalności swojego terytorium, zapewnia wolności i prawa człowieka i obywatela oraz bezpieczeństwo obywateli, strzeże dziedzictwa narodowego oraz zapewnia ochronę środowiska, kierując się zasadą zrównoważonego rozwoju _.

Prezes PiS mówił, że Polska jest obecnie w Unii Europejskiej traktowana gorzej niż inne kraje. Wskazywał, że polscy rolnicy otrzymują mniejsze dotacje, co - jak ocenił - godzi w unijną zasadę solidarności. _ - Jak przychodzi do solidarności, która ma się wyrażać w realnej równości, to okazuje się, że jej nie ma _ - zaznaczył.

Skrytykował budowę Gazociągu Północnego i zwrócił uwagę, że Niemcy mogą zacząć _ robić kłopoty jeżeli chodzi o budowanie gazoportu w Świnoujściu _. _ Najprawdopodobniej chcą rozegrać to tak: my się zgodzimy na gazoport, jak wy się zgodzicie na rurociąg północny _ - zaznaczył.

Tagi: niemiecki związek wypędzonych, Jarosław Kaczyński, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz