Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PiS chce zmiany konstytucji. W obronie przed Niemcami

0
Podziel się

Jarosław Kaczyński liczy na poparcie PO w tej sprawie.

PiS chce zmiany konstytucji. W obronie przed Niemcami
(PAP/Grzegorz Michałowski)
bEivUdbF

PiS ma pomysł jak zmienić konstytucję, by własność na ziemiach zachodnich i północnych _ była niepodważalna _ i _ żadne roszczenia w odwołaniu się do prawa międzynarodowego nie były skuteczne _ - mówił prezes tej partiiJarosław Kaczyński.

Prezes PiS już pod koniec maja mówił, że pilnie trzeba wprowadzić zmiany w konstytucji, uniemożliwiające _ jakiekolwiek próby podważania polskiej własności na ziemiach zachodnich i północnych _. W liście do premieraDonalda Tuskaszef PiS napisał, że liczy na poparcie PO w tej sprawie.

_ - Już pewien pomysł na zmiany w artykule piątym konstytucji jest. My go z całą pewnością złożymy. Pewnie to nie przejdzie, bo Platforma udaje, że problemu nie ma _ - powiedział J. Kaczyński.

bEivUdbH

Artykuł 5 konstytucji mówi o tym, że Polska _ strzeże niepodległości i nienaruszalności swojego terytorium, zapewnia wolności i prawa człowieka i obywatela oraz bezpieczeństwo obywateli, strzeże dziedzictwa narodowego oraz zapewnia ochronę środowiska, kierując się zasadą zrównoważonego rozwoju _.

Prezes PiS mówił, że Polska jest obecnie w Unii Europejskiej traktowana gorzej niż inne kraje. Wskazywał, że polscy rolnicy otrzymują mniejsze dotacje, co - jak ocenił - godzi w unijną zasadę solidarności. _ - Jak przychodzi do solidarności, która ma się wyrażać w realnej równości, to okazuje się, że jej nie ma _ - zaznaczył.

Skrytykował budowę Gazociągu Północnego i zwrócił uwagę, że Niemcy mogą zacząć _ robić kłopoty jeżeli chodzi o budowanie gazoportu w Świnoujściu _. _ Najprawdopodobniej chcą rozegrać to tak: my się zgodzimy na gazoport, jak wy się zgodzicie na rurociąg północny _ - zaznaczył.

bEivUdci
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)