Notowania

sopot
22.02.2009 19:10

PiS i PO przeciwko prezydentowi

Obydwie partie chcą odwołać prezydenta Sopotu - Jacka Karnowskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Stefan Kraszewski)

*Prawo i Sprawiedliwość chce współpracować z sopockimi radnymi z Platformy Obywatelskiej, by doprowadzić do referendum w sprawie odwołania prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego [na zdjęciu]. *

Apeluje też, by zorganizować je 7 czerwca wraz z wyborami do europarlamentu. Tylko taki termin zdaniem polityków PiS gwarantuje wysoką frekwencję wyborczą.

Za jak najszybszym rozpisaniem referendum opowiedział się też zarząd krajowy Platformy Obywatelskiej oraz premierDonald Tusk. Jego zdaniem referendum powinno zostać zwołane na wniosek rady miasta, a nie po akcji zbierania podpisów mieszkańców.

Poseł PiSJacek Kurskizapowiedział, że sopoccy radni obu partii powinni w sprawie referendum współpracować, aby jak najszybciej doprowadzić do skutecznego odwołania prezydenta Karnowskiego w referendum.

Prezydent Sopotu Jacek Karnowski także chce zwołania w swojej sprawie referendum. Jednak jak mówi ma to być wniosek obywatelski, dlatego zapowiada dalsze zbieranie podpisów, a następnie złożenie wniosku.

Działacze Prawa i Sprawiedliwości zapowiedzieli, że jutro rozpoczną zbieranie głosów poparcia wniosku o zwołanie referendum wśród radnych PO. Chcą by w tej sprawie zwołano nadzwyczajną sesję rady miasta około 10 marca.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: sopot, karnowski, odwołanie, referendum, pis, po, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz