Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PiS już zna przyczyny porażki

0
Podziel się:

Powstał raport na temat przyczyn wyborczej porażki partii Jarosława Kaczyńskiego.

PiS już zna przyczyny porażki
(PAP/Tomasz Gzell)

Powstał raport na temat przyczyn porażki PiS w ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych.

Główne powody przegranej, według dokumentu omawianego przez_ Nasz Dziennik _ i przedstawionego w sobotę Radzie Politycznej PiS to poważne błędy w procesie decyzyjnym, popełnione przez kierownictwo sztabu wyborczego, ukierunkowanie całej kampanii na jeden, nieprzekonujący wyborców problem, niedofinansowanie kampanii w terenie, zbyt drogie spoty telewizyjne, _ przeceniona _ kampania centralna i błędne decyzje o udzialeJarosława Kaczyńskiegow debacie zDonaldem Tuskiem.

Gazeta pisze, że część regionalnych polityków PiS już w trakcie kampanii informowała kierownictwo o licznych błędach, braku odpowiednich środków na prowadzenie kampanii, kumoterskim ustawianiu list.

Efekty dały się, zdaniem _ Naszego Dziennika _ szybko zauważyć. Na liście wyborczej do Senatu nie znalazł się były premierJan Olszewski, do Sejmu nie wszedł jeden z bardziej popularnych polityków PiS na ŚląskuJędrzej Jędrych, a wynik wyborczy partii Kaczyńskiego w Poznaniu, gdzie kampania praktycznie niemal w ogóle nie była prowadzona, mimo wystawienia - jako - _ lokomotywy _ - Zyty Gilowskiej zaowocował miażdżącym zwycięstwem PO - wylicza gazeta.

_ Nasz Dziennik _ pisze, że choć w dokumencie nie pada żadne nazwisko, to wskazuje się na odpowiedzialność osób kierujących kampanią, w tym szefa sztabuAdama Bielana.

Zdaniem gazety, część polityków PiS obawia się jednak, że Kaczyński nie zdecyduje się na wyciągnięcie personalnej odpowiedzialności, a błędy mogą zostać powtórzone już podczas kolejnych wyborów.

wiadomości
polityka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)