Notowania

PiS
26.11.2009 08:01

PiS może stracić pieniądze z kampanii wyborczej

Są zastrzeżenia do sprawozdań wyborczych kilku komitetów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Fundacja imienia Stefana Batorego ma zastrzeżenia do sprawozdań wyborczych PiS, SLD - UP i Centrolewicy - informują media. Może to oznaczać utratę pieniędzy przeznaczonych na *_ eurokampanię _. *

Według _ Dziennika _, podstawowy zarzut to brak faktur za wynajem biur, które były wykorzystywane przez sztaby w ostatniej kampanii do Parlamentu Europejskiego.

Jeśli Państwowa Komisja Wyborcza podtrzyma te zastrzeżenia, najwieksze kłopoty może mieć PiS. Partia Jarosława Kaczyńskiego w sprawozdaniu zadeklarowała, że na kampanię wydała blisko 10 milionów 400 tysięcy zł.

To oznacza, że tylko nieco ponad 1800 złotych zabrakło do limitu, jaki każda partia może wydać na kampanię. Z analizy fundacji wynika, że gdyby PiS doliczyło wydatki za biura w Warszawie, ten limit zostałby przekroczony. A to może oznaczać, że partia nie dostanie zwrotu kosztów za kampanię - zauważa _ Dziennik _.

Na ocene sprawozdań PKW ma czas do 7 lutego.

* [ Euromandat najwięcej kosztował Ludowców ]( http://www.money.pl/archiwum/raporty/artykul/euromandat;najwiecej;kosztowal;ludowcow,127,0,546175.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: PiS, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-09-2019

izana bank powiedza ze wynajmowali ze bóg zaplac od bezdomnego jak ten d fircyk torunia ze dostal samochod jako darowizne od bezdomnego-i pis-to łyknoł … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)