Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pis
20.05.2009 17:12

PiS "nie odpuści" sprawy prokuratora Zalewskiego

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości żądają dymisji wiceministra sprawiedliwości.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Posłowie PiS chcą, by prokurator krajowy Edward Zalewski odpowiedział na zarzuty medialne podczas posiedzenia sejmowej komisji sprawiedliwości. Wczoraj PiS zażądał dymisji wiceministra.

Miał on w latach 80-tych wydać SB zgodę na przesłuchanie opozycjonisty Stanisława Śniega. Zalewski zaprzecza i zapewnia, że nie prowadził spraw politycznych.

Posłowie PiS zapewniają jednak, że nie odpuszczą. Chcą też wiedzieć dlaczego niedawno funkcjonariusze ABW byli u Stanisława Śniega i czego szukali w IPN-ie. Dlatego oprócz Edwarda Zalewskiego chcą zaprosić na posiedzenie komisji sprawiedliwości także szefa ABW Krzysztofa Bondaryka. PosełArkadiusz Mularczykdomaga się wyjaśnień także od premiera.

Na zarzuty PiS dotyczące przeszłości obecnego prokuratora krajowego politycy PO przypominają, że w rządzie PiS wiceministrem sprawiedliwości był Andrzej Kryże, który skazywał opozycjonistów - między innymi Andrzeja Czumę iBronisława Komorowskiego. Według ministra Czumy, nie ma powodu do dymisji Edwarda Zalewskiego.

Tagi: pis, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz