Notowania

Jarosław Kaczyński
30.07.2008 08:47

PiS: Nie zawarliśmy sojuszu z Sojuszem

Jarosław Kaczyński zaprzecza, by SLD miało otrzymać stanowiska w ośrodkach regionalnych TVP.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Prezes PiSJarosław Kaczyńskizaprzecza, jakoby SLD miało otrzymać stanowiska w ośrodkach regionalnych TVP w zamian za niesprzeciwienie się prezydenckiemu wetu do przygotowanej przez PO noweli ustawy medialnej. *

- _ Nie ma też rzekomego strategicznego sojuszu SLD z PiS w sprawie odrzucania ustaw autorstwa PO _ - powiedział prezes PiS w radiowych _ Sygnałach Dnia _.

- Uz_ yskanie przez Platformę monopolu medialnego w mediach elektronicznych będzie oznaczało perspektywę zagłady także dla SLD, zagłady w sensie wyborczym, to znaczy zejścia albo poniżej 5 proc., albo w każdym razie do jakichś bardzo niewielkich wyników, i stąd ta decyzja, że po prostu nie chcieli popełniać samobójstw - _podkreśla były premier.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Burza wokół ustawy medialnej ]( http://news.money.pl/artykul/burza;wokol;ustawy;medialnej,102,0,329574.html )
* **[ Sejmowa bitwa o ustawę medialną ]( http://news.money.pl/artykul/sejmowa;bitwa;o;ustawe;medialna,222,0,324830.html )**
* [ PO: Razem z LiD odrzucimy weto ]( http://news.money.pl/artykul/krrit;po;chce;powrotu;do;czasow;prl,102,0,314982.html )
* [ Komisja Etyki zajmie się Niesiołowskim ]( http://news.money.pl/artykul/komisja;etyki;zajmie;sie;niesiolowskim,186,0,358330.html )
* [ Wiadomości z kraju na Twojej stronie www! ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Odnosząc się do zarzutów polityków PO, jakoby SLD za poparcie prezydenckiego weta miało otrzymać we władanie ośrodki regionalne telewizji publicznej, Jarosław Kaczyński powiedział, że _ to są bajki _.

POSŁUCHAJ JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO:

Polityk skrytykował plany PO, która wobec wetowania przez prezydenta jej ustaw rozważa możliwość rządzenia za pomocą rozporządzeń. Jego zdaniem nie pozwala na to konstytucja, a Platforma _ najwyraźniej nie uznaje żadnych zasad _.

POSŁUCHAJ JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO:

Według Jarosława Kaczyńskiego prezydentLech Kaczyńskikorzysta z prawa weta znacznie rzadziej niż np. jego poprzednikAleksander Kwaśniewskiza rządów AWS.

Tagi: Jarosław Kaczyński, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz