Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PiS: Niech NIK i Pitera sprawdzą Gronkiewicz-Waltz

0
Podziel się:

Według PiS w stołecznym ratuszu są nieprawidłowości w konkursach na stanowiska.

PiS: Niech NIK i Pitera sprawdzą Gronkiewicz-Waltz
(PAP/Tomasz Gzell)

Według Prawa i Sprawiedliwości w stołecznym ratuszu dochodzi do nieprawidłowości przy organizowaniu konkursów na stanowiska kierownicze.Karol Karskizapowiedział, że partia wystapi do NIK iJulii Piteryo wyjaśnienie tej sprawy.

Prawo i Sprawiedliwość powołuje się na doniesienia prasowe, z których wynika, że w stołecznym ratuszu wielokrotnie dochodziło do omijania oficjalnych procedur przy przyznawaniu stanowisk kierowniczych.

Dodatkowo zdaniem PiS warunki stawiane kandydatom są układane pod osoby, które mają otrzymać dane stanowisko. - _ Tego typu działania są sprzeczne z obowiązującym prawem, oraz zasadą państwa prawa _ - podkreślił polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Karol Karski podkreślił, że samorządy są autonomicznymi jednostkami, oraz w ich kompetencji jest kontrolowanie swych urzędów. Polskie prawo daje jednak możliwość dokonania kontroli jednostek samorządowych przez organa państwowe.

W związku z tym PiS zwróci się z tą sprawą do pełnomocnika rządu do spraw walki z korupcją - Julii Pitery. Według Karskiego powinna się ona zapoznać z materiałami sprawy, oraz wyjaśnić wszelkie wątpliwości co do uczciwości działań w warszawskim ratuszu, którym zarządza jeden z czołowych polityków Platformy -Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Dodatkowo partia ma się zwrócić do Najwyższej Izby Kontroli, aby ta instytucja sprawdziła procesy naboru na najwyższe stanowiska w stołecznym ratuszu.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)