Notowania

barbara kudrycka
15.06.2009 12:36

PiS o opłatach za studia: PO dziękuje za poparcie

Mariusz Kamiński uważa, że to początek wprowadzania pełnej odpłatności za studia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

Prawo i Sprawiedliwość krytykuje pomysł Ministerstwa Edukacji na wprowadzenie odpłatności za studiowanie na równoległym kierunku.

Zdaniem posłaMariusza Kamińskiego, istnieje obawa, że projekt resortu jest początkiem wprowadzania pełnej odpłatności za studia. Według mediów, minister edukacji,Barbara Kudryckachce, aby odpłatność za kierunki równoległe została wprowadzona w 2010 roku.

Według polityków PiS pomysł wprowadzenia opłat, to podziękowanie Platformy za poparcie jakiego udzielili jej w wyborach studenci.

PosełAdam Hofmanocenił, że pomysł ministerstwa obciąży najbardziej ambitnych studentów, uczących się na więcej niż jednym kierunku. Dodał, że aby wprowadzić odpłatność za studia, należy zmienić konstytucję, czemu PiS będzie się sprzeciwiał.

Hofman przypomniał, że do Sejmu trafił obywatelski projekt dotyczący przywrócenia pełnych ulg komunikacyjnych dla studentów. Zdaniem posła, ta inicjatywa to pokazanie przez uczących się, że już teraz, bez kolejnych opłat, mają problemy finansowe.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Drugi kierunek płatny i limity miejsc na studiach ]( http://news.money.pl/artykul/drugi;kierunek;platny;i;limity;miejsc;na;studiach,198,0,459718.html )
Tagi: barbara kudrycka, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz