Notowania

służba zdrowia
08.10.2008 16:18

PiS oskarża: Platformie przeszkadzają obywatele

Opozycja ma za złe PO, że nie zgadza się na referendum w sprawie prywatyzacji szpitali.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Platformie Obywatelskiej obywatele przeszkadzają w realizacji jej planów przekształceń w ochronie zdrowia, dlatego nie chce zgodzić się na referendum w tej sprawie - uważają posłowie PiS.

_ - Dlaczego PO, mająca w nazwie słowo obywatelska, odmawia obywatelom Polski prawa do zabrania głosu, pokazania swojej opinii na temat tych projektów dotyczących przecież jednej z najważniejszych sfer naszego życia, jaką jest ochrona zdrowia, ochrony życia _ - mówiła w SejmieJolanta Szczypińskaz PiS.

We wtorek prezydentLech Kaczyńskizapowiedział, że zwróci się do Senatu z wnioskiem o przeprowadzenie referendum w sprawie prywatyzacji ochrony zdrowia. Szef klubu POZbigniew Chlebowski oświadczył dziś, że pomysłowi referendum PO mówi stanowczo _ nie _.

Były wiceminister zdrowiaBolesław Piechaz PiS ocenił, że sposób prowadzenia prac nad projektami zdrowotnymi w Komisji Zdrowia _ pewnie będzie tematem rozważań _ Trybunału Konstytucyjnego.

* **ZOBACZ TAKŻE:** 
* [ PiS: PO chce prywatyzacji szpitali pod przymusem ]( http://news.money.pl/artykul/pis;po;chce;prywatyzacji;szpitali;pod;przymusem,197,0,355781.html )
* [ PiS storpeduje prywatyzację szpitali? ]( http://news.money.pl/artykul/pis;storpeduje;prywatyzacje;szpitali,255,0,370943.html )
Tagi: służba zdrowia, wiadomości, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz