Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PiS po kongresie: Młodzież naszym priorytetem

0
Podziel się

W sobotę i niedzielę w Nowej Hucie odbywał się kongres Prawa i Sprawiedliwości.

PiS po kongresie: Młodzież naszym priorytetem
(PAP/Jacek Bednarczyk)
bEivFGhx

W sobotę i niedzielę w krakowskiej Nowej Hucie odbywał się kongres Prawa i Sprawiedliwości, w którym brało udział blisko półtora tysiąca delegatów oraz około 400 zaproszonych gości. Na zakończenie dwudniowego posiedzenia przyjęto uchwały programowe: Nowoczesna, Solidarna, Bezpieczna Polska i Nowoczesna Polska Wieś.

W najważniejszym wystąpieniu kongresowym prezes Prawa i SprawiedliwościJarosław Kaczyńskipowiedział, że nowy program jego partii jest skierowany do wszystkich pokoleń. Podkreślił, że Prawo i Sprawiedliwość chce dotrzeć zwłaszcza do młodzieży.

- _ Demokratyczne państwo narodowe jest dla Polaków ogromną wartością. Prawo i Sprawiedliwość opowiada się za państwem solidarnym i chroniącym bezpieczeństwo jednostki _ - wyjaśnił Jarosław Kaczyński.

bEivFGhz

* * Zapoznaj się z nowym programem Prawa i Sprawiedliwości*Według niego w Polsce jest niezbędne odbudowanie wolności gospodarczej, a to gwarantuje nowy program Prawa i Sprawiedliwości, który zakłada między innymi szybki wzrost gospodarczy oraz unowocześnienie państwa, a także lepsze wykorzystanie środków unijnych.

- _ Państwo polskie musi być solidarne, musi również chronić bezpieczeństwo i prawa jednostki. Zwłaszcza w obliczu kryzysu należy zrobić wszystko, by nie wzrosło bezrobocie _ - podkreślił prezes PiS.

bEivFGhF

*PiS będzie walczył o młodych *
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas swojego wystąpienia programowego stwierdził, że program jego partii jest skierowany do wszystkich pokoleń, ale priorytetem jest dotarcie z nim do młodzieży.

- _ Młodzi ludzie mogą być pewni, że nasza formacja jest ich formacją jak żadna inna w Polsce _ - zapewnił prezes PiS.

Prezes PiS powiedział, że dla jego partii najważniejsza jest jednostka żyjąca we wspólnocie. Prawo i Sprawiedliwość stara się spojrzeć na państwo z punktu widzenia zarówno jednostki jak i wspólnoty.

- _ Demokratyczne państwo narodowe jest dla Polaków ogromną wartością _ - podkreślił Jarosław Kaczyński. _ Prawo i Sprawiedliwość opowiada się za państwem solidarnym i chroniącym bezpieczeństwo jednostki _ - dodał.

bEivFGhG

Jarosław Kaczyński zaznaczył, że nowy program partii nie jest jeszcze _ ostateczną decyzją _. Prawo i Sprawiedliwość będzie przez najbliższe dwa lata - do wyborów - nadal pracować nad jego udoskonaleniem. Wtedy ma być znana jego ostateczna wersja, która równocześnie będzie programem, z którym partia pójdzie do wyborów parlamentarnych w 2011 roku.

*Religa: Szpitale należy przekształcać, ale nie prywatyzować *
W nowym programie PiS dużo miejsca mają zając kwestie związane z ochroną zdrowia. Partia zapowiada utworzenie Funduszu Restrukturyzacji Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej, utworzenie sieci publicznych szpitali i Krajowego Rejestru Świadczeń opieki Zdrowotnej. PiS chce też wprowadzić monitoring stanu zdrowotności społeczeństwa.

Przed debatą o zdrowiu delegaci wysłuchali i obejrzeli na telebimach wystąpienie profesora Zbigniewa Religi. Zdaniem byłego ministra zdrowia dobrze się stało, że reforma służby zdrowia przygotowana przez Platformę Obywatelską, zwana przez niego antyreformą nie dojdzie do skutku.Zbigniew Religapowiedział, że trzeba zmienić strukturę służby zdrowia i przekształcić szpitale w spółki prawa handlowego ale w sposób _ cywilizowany _ i taki żeby nie groziła prywatyzacja.

PosełBolesław Piecha, były wiceminister zdrowia w rządzie PiS powiedział, że postulat podniesienia nakładów na leczenie pozostaje aktualny. Źródłem finansowania ma być budżet, podniesiona składka zdrowotna - odliczana z podatku dochodowego oraz środki unijne.

bEivFGhH

W trakcie kolejnej debaty - o polityce prorodzinnej na mównicę nieoczekiwanie wkroczył posełJacek Kurski. Oświadczył między innymi, że gdyby rządził PiS, to odpowiedzialnością za kryzys zostałby obciążony Jarosław Kaczyński.

Jacek Kurski skrytykował realizację zobowiązań PO w dziedzinie społecznej, gospodarczej i rodzinnej. Poseł podkreślił, że Platforma obiecywała przyspieszenie wzrostu gospodarczego. Dodał, że za rządów Jarosława Kaczyńskiego wynosił on 6,5 proc., tymczasem dziś skorygowany budżet zakłada wzrost rzędu 3.7 proc., co - w jego opinii - jest nierealne.

Jacek Kurski przypomniał, że Platforma Obywatelska obiecywała wzrost płac w budżetówce i podwyżkę emerytur i rent. Poseł PiS podkreślił, że to PO inspirowało protest pracowników służby zdrowia. Dodatkowo jego zdaniem Platforma obiecywała podwyżki dla białego personelu, a teraz pensje pracowników medycznych obniża.

czy zmiana wizerunku prawa i sprawiedliwości przełoży się na wzrost poparcia dla partii w sondażach?

bEivFGhI

PODYSKUTUJ O TYM NA FORUM.

bEivFGia
KOMENTARZE
(0)