Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PiS: PO sprowadza kampanię do poziomu chlewu

0
Podziel się:

To odpowiedź na reklamówkę Platformy z wizerunkiem dwóch świńskich zadów.

PiS: PO sprowadza kampanię do poziomu chlewu
(PAP/Grzegorz Michałowski)

* *

Prawo i Sprawiedliwość zarzuca PO, że za sprawą publikacji reklamówki z wizerunkiem dwóch świńskich zadów _ sprowadziła kampanię wyborczą do poziomu chlewu _.

PartiaDonalda Tuskaw reklamie zarzuca PiS-owi, że nie dba o interesy polskiej wsi.

Szef PiSJarosław Kaczyńskiocenił, że przez estetykę reklamówki, PO obraziła też polskich rolników.

POSŁUCHAJ SZEFA PiS:

Prezes PiS przypomniał, że za rządów jego partii nastąpił bardzo dynamiczny wzrost dochodów mieszkańców wsi. Dodał, że to właśnie wtedy rolnicy korzystali z wysokich cen produktów rolnych.

POSŁUCHAJ SZEFA PiS:

_ - Dziś te ceny radykalnie spadły, i władza nic w tej sprawie nie robi _ - podkreślił Kaczyński. Dodał, że koalicja PO-PSL ograniczyła wydatki z budżetu, przeznaczone na wieś.

Kaczyński woli być razem z Thatcher niż razem ze Steinbach

Były premier odrzucił też tezy PO, że PiS w przyszłym Parlamencie Europejskim będzie w koalicji razem z przeciwnikami Wspólej Polityki Rolnej. Kaczyński podkreślił, że przyszli koalicjanci PiS, brytyjscy Konserwatyści nigdy nie postulowali likwidacji regulowania rolnego rynku Europy.

Jednocześnie przypomniał, że sojusznikiem PO w Brukseli jest niemiecka chadecja, opowiadająca się za prawami wysiedlonych z Ziem Odzyskanych.

Dodał, że po upadku komunizmu, Republika Federalna Niemiec pod wodzą chadeków, dopiero pod naciskiem międzynarodowym uznała polską granicę na Odrze i Nysie. Jednym z orędowników tego była ówczesna przywódczyni brytyjskich konserwatystów, Margaret Thatcher.

Prezes PiS podkreśla, że woli być w PE w ramach jednej frakcji z brytyjskimi konserwatystami niż z niemiecką CDU, w której szeregach jest Erika Steinbach.

Brytyjscy torysi - którzy teraz w PE są razem z PO we frakcji EPL - po wyborach do europarlamentu chcą utworzyć razem z Prawem i Sprawiedliwością i czeskim ODS nową konserwatywną frakcję w Parlamencie Europejskim.

ZOBACZ TAKŻE:

Nie tylko PiS krytykuje reklamówkę PO

_ - PO się __ zeświniła _ - powiedział o nowej reklamówce wyborczej Platformy Tomasz Kalita z SLD.

Z kolei kandydat SLD do Parlamentu EuropejskiegoMarek Wikińskiocenił na konferencji prasowej w Sejmie, że przedwyborcza debata publiczna przybrała _ karykaturalne formy _.

_ - Ten materiał wyborczy z jednej strony pokazuje bardzo dosadnie, ale szczerze, gdzie PiS miał dopłaty dla polskiego rolnictwa. Z drugiej strony jest to bezczelne ze strony Platformy Obywatelskiej, bo dzisiaj PO też nie dba o polskie rolnictwo _ - podkreślił Wikiński.

_ - Miejmy nadzieję - powiedział Wikiński - że ten poziom debaty zakończy się dzisiaj o północy i już nigdy więcej tak ordynarnych metafor żadna partia polityczna nie będzie używała _. _ PO zepsuła na sam koniec dobry smak kampanii i stała się w tej kampanii Prawem i Sprawiedliwością _ - dodał Kalita.

Wikiński podkreślił, że PO jest dzisiaj w tej samej frakcji politycznej, w Europejskiej Partii Ludowej, w której są brytyjscy torysi opowiadający się za likwidacją dopłat rolnych. _ - Przyganiał kocioł garnkowi _ - podsumował.

Dolniak o reklamie: *Kontrowersyjna, budząca emocje, ale skuteczna *

Koordynator eurokampanii POGrzegorz Dolniakpodkreśla, że Platforma wielokrotnie, na _ merytorycznych konferencjach _ wskazywała, że Prawo i Sprawiedliwość wchodząc w alians z brytyjskimi torysami, którzy opowiadają się za likwidacją dopłat rolnych, działa wbrew interesowi polskich rolników i rozwojowi polskiej wsi.

_ - Niestety ten normalny przekaz okazał się nieskuteczny, nie przebił się w mediach, a przez to nie dotarł do wyborców, szczególnie tych z obszarów wiejskich. Dlatego zdecydowaliśmy się na coś kontrowersyjnego, co budzi emocje, ale jest skuteczne. Widać wyraźnie, że tym zabiegiem wywołaliśmy szeroką dyskusję o sprawach ważnych dla rolnictwa i wsi _ - mówił Dolniak.

_ - Naturalnie można spierać się, czy taka forma jest właściwa do przekazywania tych treści, ale zwracam uwagę, że naszą reklamówkę umieściliśmy w tabloidach, a więc mediach, które posługują się w pierwszym rzędzie obrazem _ - dodał polityk Platformy.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)