Notowania

kuchciński
21.03.2008 19:38

PiS prześwietli swojego posła

Marek Kuchciński stanął na czele komisji, która ma wyjaśnić zarzuty GW wobec Tomasza Górskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Paczos)

Władze klubu PiS powołały komisję, która ma zweryfikować zarzuty postawione posłowi PiS Tomaszowi Górskiemu artykule _ Gazety Wyborczej _.

Na czele komisji stanął pierwszy zastępca przewodniczącego klubu PiS - Marek Kuchciński.

Sam Górski już wcześniej zapowiedział, że w związku z artykułem wystąpi na drogę sądową przeciwko dziennikarzowi_ Gazety Wyborczej . Równocześnie poseł PiS oświadczył, że nie wiedział, czym zajmuje się Wołodymyr P. Zapewnił również, że nie robił z Ukraińcem żadnych interesów i nie miał z nim kontaktów na gruncie prywatnym.
** **Natomiast Marcin Kącki, autor tekstu
Chłopcy od "Wowy" _ _ i poseł Górski z PiS wyjaśnił _, że artykuł nie sugeruje, iż poseł dopuszczał się przestępstw, tylko że miał takie, a nie inne kontakty i znajomości. Jak dodał, kontakty Górskiego - jako radnego PiS, a później posła - z podejrzanym o przestępstwa są bezsporne.

Piątkowa _ GW _ opisała związki Górskiego z polsko-ukraińskim gangsterem. Według _ Gazety _, Ukrainiec _ Wowa _, czyli Wołodimir P., który od 2006 roku przebywa w polskim areszcie, pomagał Górskiemu w kampanii wyborczej w 2005 roku. W artykule opisano także znajomość gangstera i poznańskiego posła PiS oraz związki biznesowe _ Wowy _ i rodziny Górskich.

Tagi: kuchciński, pis, górski, wiadomości, polityka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz