Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PiS szykuje wykaz potknięć Platformy

0
Podziel się:

Rząd Donalda Tuska psuje prawo. PiS pisze Czerwoną księgę bubli prawnych PO.

PiS szykuje wykaz potknięć Platformy
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Zdaniem posłów Prawa i Sprawiedliwości rządDonalda Tuskapsuje prawo, a dowodem na to są: plan _ B _ dla szpitali zamiast ustaw zdrowotnych, projekty ustaw medialnych, ustawa o finansowaniu partii politycznych, ustawa o służbie cywilnej oraz ustawa o ochronie gruntów rolnych i leśnych.

Zdaniem posłanki PiSElżbiety Jakubiak(na zdjęciu) ustawa niczego nie ułatwia, bo dotyczy tylko granic administracyjnych miast:

PosełAdam Hofmanpodkreślił, że w swoim raporcie po 500 dniach rządów Platforma bezpodstawnie chwali się skróceniem kolejek do lekarzy, a także wprowadzeniem jednego okienka dla przedsiębiorców:

Rzecznik klubu PiSMariusz Błaszczakzachęca też wszystkich zainteresowanych do współpracy przy tworzeniu katalogu bubli prawnych PO:

Platforma odbija piłeczkę: To PiS tworzył buble

Poseł POSebastian Karpiniuknie mógł sobie przypomnieć żadnej ustawy porządnie przygotowanej przez PiS. Natychmiast wymienił za to ustawę o SKOK-ach, za którą jego zdaniem posłowie PiS lobbowali i to w sposób nadgorliwy. Poseł Karpiniuk przypomniał, że Trybunał Konstytucyjny zdruzgotał efekt tych wysiłków uznając, że nowelizacja jest niezgodna z prawem:

Według posłów PiS jedynym projektem PO bez wad prawnych była ustawa stoczniowa, która jednak - zdaniem posła Hofmana - była przygotowana dla kolegów. Udział w pracach nad tą ustawą przysporzył kłopotów senatorowi POTomaszowi Misiakowi.
Poseł Karpiniuk ripostuje, że dla kogoś takiego jakPrzemysław Gosiewski, który był zaangażowany w pracę nad ustawą o SKOK-ach, w PO nie byłoby miejsca. _ Tego rodzaju postać zostałaby wyrzucona na zbity pysk _ - sprecyzował poseł Karpiniuk.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)