Notowania

pis
28.10.2007 09:04

PiS tworzy gabinet cieni

"W ten sposób opozycja przygotowuje się do przejęcia władzy" - uważa Tadeusz Cymański.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

_ " Zwyczaj tworzenia gabinetów cieni jest dobrze znany w krajach demokratycznych. To dobry pomysł, bo w ten sposób opozycja przygotowuje się do przejęcia władzy " _ - uważa Tadeusz Cymański.

| REKLAMA | [ ( http://i.wp.pl/a/i/default/nav/dol.gif ) ] Czytaj dalej(http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1342&wid=9336726&rfbawp=1193558661.351&ticaid=14b82#czytajdalej) |
| --- | --- |

Jak dowiedział się "Newsweek", odbyły się już pierwsze rozmowy z kandydatami. Według informacji tygodnika odpowiedzialny za politykę zagraniczną ma być Paweł Kowal lub Paweł Zalewski. Karol Karski miałby pilnować czy Platforma Obywatelska wystarczająco dba o polskie interesy w Unii Europejskiej. Recenzowanie przygotowań do Euro 2012 ma przypaść Elżbiecie Jakubiak. Nowego szefa resortu kultury miałby mieć na oku Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego. Ewentualne nieprawidłowości w ministerstwie zdrowia chciałby tropić Bolesław Piecha. O misję w rządzie na niby zabiega podobno nawet Krzysztof Putra, dotychczasowy wicemarszałek Senatu.

_ " _

Teoretycznie ministrami w gabinecie cieni powinni zostać odchodzący szefowie resortu, bo oni są najlepiej zorientowani w danej problematyce, ale nie wszyscy chcą się bawić w takie pozorowane rządzenie" - mówi jeden z liderów PiS i dodaje, że wybrane osoby muszą być rzeczywiście aktywne.

"Platforma jako opozycja powołała z szumem taki gabinet, a po dwóch tygodniach, nawet najpracowitsi posłowie przestali cokolwiek robić. To była kompromitacja. Gdyby nasz "gabinet" miał pracować tak samo, to lepiej byłoby go nie powoływać" - zastrzega jeden z rozmówców tygodnika z PiS.

Jak pisze "Newsweek" walka o wirtualne stołki zaostrzy się po rozdaniu przez prezesa PiS bardziej namacalnych stanowisk - wicemarszałka Sejmu, szefa klubu i przewodniczących i wiceprzewodniczących komisji sejmowych.

Tagi: pis, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz