Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kaczyński jarosław
20.03.2006 02:03

PiS wejdzie w koalicję z Samoobroną

Jarosław Kaczyński zapowiada, że jeśli wniosek o samorozwiązanie Sejmu nie zostanie przyjęty, to PiS wejdzie w koalicję z Samoobroną. "Nie ma innej możliwości" - mówi Kaczyński. Jak podkreśla, "przy obecnych ciągłych awanturach nie da się rządzić."

Podziel się
Dodaj komentarz

Jarosław Kaczyński zapowiada, że jeśli wniosek o samorozwiązanie Sejmu nie zostanie przyjęty, to PiS wejdzie w koalicję z Samoobroną. "Nie ma innej możliwości" - mówi prezes Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z "Życiem Warszawy". Jak podkreśla, "przy obecnych ciągłych awanturach nie da się rządzić."

Jarosław Kaczyński dodaje, że nie ma żadnego powodu, aby rząd Kazimierza Marcinkiewicza podał się do dymisji. Jego zdaniem ten rząd jest bardzo dobry, co widać po ocenie wyborców. Prezes PiS podkreśla, że jeśli jego partia wejdzie w koalicję z Samoobroną to chce, aby przetrwała ona cztery lata.

Zdaniem Kaczyńskiego, ze względu na dobro obywateli nie można się zgodzić na wprowadzenie okręgów jednomandatowych, od czego PO uzależnia poparcie dla przyspieszonych wyborów.

"Poza tym do wprowadzenia takich okręgów potrzeba zmiany konstytucji" - zauważa prezes PiS.

Jego zdaniem PO, nie zgadzając się na majowy termin wyborów parlamentarnych albo boi się wyborców, albo ma jeszcze jakieś inne cele.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: kaczyński jarosław, pis, samoobrona, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz