Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PiS zapowiada wniosek na Drzewieckiego

0
Podziel się:

Prawo i Sprawiedliwość doniesie na ministra sportu do komisji etyki.

PiS zapowiada wniosek na Drzewieckiego
(PAP/Tomasz Gzell)
bESooUtN

PiS zapowiada wniosek do komisji etyki poselskiej w sprawie ministra sportu Mirosława Drzewieckiego. Zdaniem Adama Hofmana, Drzewiecki wprowadził w błąd sejmową komisję sportu w sprawie premii w Narodowym Centrum Sportu.

_ _Dziennik _ Polska _ napisał w poniedziałek, że nagrody - od około 15 do 21 tysięcy złotych - za przygotowania do mistrzostw Europy w piłce nożnej otrzymali członkowie zarządu Narodowego Centrum Sportu - spółki, odpowiedzialnej za budowę Stadionu Narodowego w Warszawie. Prezes zarządu NCS, który jest jednocześnie wiceprezesem PL.2012, Rafał Kapler, miał, więc - według _ Polski _ - za przygotowania do EURO 2012 zainkasować nagrodę dwa razy.

_ - Wszystkie pensje i premie wypłacane w spółkach zajmujących się przygotowaniami do EURO 2012 są jawne _ - wyjaśniał minister sportu i turystyki Mirosław Drzewiecki, odpowiadając na zarzuty opozycji dotyczące premii dla zarządów spółek PL.2012 i NCS. - _ Nie ma żadnej tajemnicy, to są spółki skarbu państwa _ - podkreślił Drzewiecki, dodając, że nadużyciem jest ogłaszanie, jakoby ktoś _ odkrył _ fakt wypłacenia premii.

bESooUtP

Jak podkreślił Hofman na środowej konferencji prasowej w Sejmie, _ albo minister nie wiedział, że w NCS są premie i mógł powiedzieć, że nie wie lub celowo wprowadzał komisję w błąd _. _ Skieruję pismo do komisji etyki w związku z wprowadzeniem komisji w błąd _ - dodał.

Była szefowa Ministerstwa Sportu, posłanka PiS Elżbieta Jakubiak jest zdziwiona, jak szef resortu mógłby nie wiedzieć o premiach. _ Każdy pieniądz, każda złotówka do spółki przepływa z ministerstwa. Żeby pieniądze mogły być w spółce, minister musi podpisać przelew, który przekaże te pieniądze _ - argumentowała Jakubiak.

Zaznaczyła, że NCS i PL.2012 są w 100 proc. finansowane z budżetu państwa, a _ dotacja na funkcjonowanie spółek przekazywana są na podstawie umowy _.

bESooUtV
bESooUuq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)