Notowania

tvp
30.12.2008 07:56

PiS zaskoczony decyzją sądu w sprawie TVP

Wyrok idzie w poprzek dotychczasowej praktyce prawnej - ocenia Przemysław Gosiewski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Przewodniczący klubu PiSPrzemysław Gosiewskipowiedział, że jest _ trochę zaskoczony _ decyzją warszawskiego sądu, który w poniedziałek wpisał w Krajowym Rejestrze Sądowym Piotra Farfała jako p.o. prezesa TVP SA, a Tomasza Rudominę jako delegowanego do zarządu.

Decyzja ta - która oznacza zwycięstwo Farfała w sporze z dotychczasowym prezesem TVP Andrzejem Urbańskim - jest nieprawomocna.

_ - Jestem trochę zaskoczony dlatego, że dotychczasowa wykładnia przepisów o radach nadzorczych w spółkach medialnych była taka, że muszą być w pełnym składzie, aby podejmować decyzje _ - powiedział Gosiewski.

Podkreślił, że taka zasada była jak dotąd wszędzie stosowana. - _ Myślę, że ten wyrok idzie w poprzek dotychczasowej praktyce prawnej i stąd jest wyrokiem, który budzi pewne wątpliwości _ - dodał.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Zarząd TVP z Farfałem na czele legalny ]( http://news.money.pl/artykul/zarzad;tvp;z;farfalem;na;czele;legalny,164,0,411044.html )
* [ Nie będzie kuratora w TVP. Na razie ]( http://news.money.pl/artykul/nie;bedzie;kuratora;w;tvp;na;razie,12,0,410380.html )
* [ Farfał zwalnia. W TVP "odsunięto" dyrektorów ]( http://news.money.pl/artykul/farfal;zwalnia;w;tvp;odsunieto;dyrektorow,205,0,410317.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Gosiewski powiedział, że nie jest zwolennikiem popierania działań, które _ służą wszczynaniu wojen w tego typu spółkach _. Jego zdaniem, _ większość w Radzie Nadzorczej TVP dążyła do realizacji swoich osobistych ambicji _. Gosiewski stwierdził też, że zawieszenie zarządu w sytuacji, kiedy spółka przynosi zyski, jest _ bardzo rzadką rzeczą _.

19 grudnia Rada Nadzorcza TVP SA, po zmianie przewodniczącego i rezygnacji jednego z jej członków Janusza Niedzieli, zawiesiła na trzy miesiące dotychczasowy zarząd TVP z Andrzejem Urbańskim i na p.o. prezesa powołała związanego z LPR Piotra Farfała. Do zarządu rada oddelegowała Tomasza Rudominę (rekomendowanego do RN przez Samoobronę).

Zawieszony zarząd nie uznał tej decyzji, argumentując, że rada działała w niepełnym składzie. Ważność uchwał RN kwestionował też przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski.

Tagi: tvp, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz