Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
PiS
28.08.2006 14:24

PiS zawiera koalicję z PSL Piast

Prezes PiS Jarosław Kaczyński i lider PSL-Piast Zdzisław Podkański podpisali w Warszawie umowę koalicyjną między dwoma ugrupowaniami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Kaczyński: Na wsi brakowało takiej formacji Umowa przewiduje m.in. start działaczy PSL-Piast w wyborach samorządowych z list PiS.

Zdaniem prezesa PiS premiera Jarosława Kaczyńskiego, podpisanie umowy koalicyjnej z PSL Piast, to ważny akt, "odnoszący się do integracji polskiej sceny politycznej jak i do integracji polskiego społeczeństwa i narodu"

"To zawarcie sojuszu z ugrupowaniem, które ma wszelkie szanse, by stać się
Podkański: To porozumienie to szansa na naprawę wsi podstawową organizacją polityczną polskiej wsi, z ugrupowaniem, które z jednej strony kontynuuje, to co w polskim ruchu ludowym było najlepsze, najsilniejsze (...), a z drugiej strony z ugrupowaniem, które jest w stanie być formacją nowoczesną" - powiedział J.Kaczyński na konferencji prasowej po podpisaniu umowy.

Jak dodał, jest głęboko wdzięczny liderom PSL Piast, że zdecydowali się na podpisanie porozumienia.

W maju tego roku, eurodeputowani i byli działacze PSL - Zbigniew Kuźmiuk, Zdzisław Podkański i Janusz Wojciechowski - przedstawili Proklamację powołania PSL Piast.

Według jej założycieli, partia utworzona została "dla odbudowy sił ruchu
Lepper:Życzę PSL Piast jak najlepiej ludowego oraz w przekonaniu, że Polska potrzebuje silnego ruchu politycznego o obliczu chrześcijańsko-ludowym".

Andrzej Lepper nie obawia się koalicji PiS-u z PSL Piast. Jego zdaniem nie zagraża to pozycji Samoobrony. Wicepremier minister rolnictwa nieco ironicznie odniósł się do słów Jarosława Kaczyńskiego, że PSL Piast będzie największą partią polskiej wsi.

Tagi: PiS, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz