Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ustawa medialna
16.07.2009 14:15

Platforma kusi Lewicę ws. ustawy medialnej

Platforma, PSL i Lewica mają omówić możliwe scenariusz dotyczące ustawy medialnej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

aktualizacja 14.15

*Szef klubu parlamentarnego POZbigniew Chlebowskibędzie dziś rozmawiać na temat ustawy medialnej z szefami klubów PSL i Lewicy. *

Spotkanie jest planowane na 18.00.

Zbigniew Chlebowski,Stanisław ŻelichowskiiGrzegorz Napieralskimają omówić możliwe scenariusze dalszych losów ustawy medialnej.

Zbigniew Chlebowski oczekuje, że rozmowa z liderami Lewicy i ludowców nie będzie dotyczyła tylko finansowania mediów publicznych. Szef klubu PO zaznaczył, że nie wyobraża sobie, aby w czasach kryzysu telewizja publiczna była jedyną instytucją, która otrzyma z budżetu miliard złotych.

Jak zapowiedział Chlebowski zależy mu na rozmowie o całości ustawy. _ - Ta ustawa zawiera szereg ważnych rozwiązań, to nie jest tylko kwestia finansowania _ - mówi Chlebowski.

Jednak twardo stoi na stanowisku, że zapis o gwarantowanych środkach na media publiczne jest niemożliwy.

W Kancelarii Prezydenta pojawił się pomysł, żeby to głowa państwa wspólnie z twórcami napisała nową ustawę medialną. Elżbieta Kruk, posłanka PiS uważa że ten projekt miałby szansę powodzenia.

Jednak Zbigniew Chlebowski jest przeciwny.

Najpóźniej do jutra decyzję w sprawie ustawy ma podjąć prezydentLech Kaczyński. Na początku tygodnia zapowiedział, że na pewno jej nie podpisze, może ją więc skierować do Trybunału Konstytucyjnego lub zawetować.

Tagi: ustawa medialna, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz