Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
media
06.09.2008 08:27

Platforma nie dała rady. PSL ma pomysł na media

Władza w mediach publicznych ma być podzielona między wszystkie partie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Projekt ustawy medialnej proponowany przez PSL może liczyć na poparcie sejmowej większości zdolnej odrzucić prezydenckie weto.

Według _ Dziennika _ Ludowcy chcą podzielić rady nadzorcze mediów publicznych między wszystkie kluby parlamentarne na zasadzie parytetów.

Podobnie w sprawie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Jeden z liderów PSL mówi, że projekt ustawy ma być złożony na początku października.

_ Dziennik _ pisze, że projekt PSL ma największe szanse na przyjęcie, bo ludowcom będzie łatwiej niż Platformie dogadywać się z Lewicą.* *

Liderzy SLD już teraz pozytywnie mówią o propozycjach partiiWaldemara Pawlaka. Nawet PiS nie wyklucza poparcia. Platforma tymczasem do końca roku ma przygotować swój projekt ustawy, opracwywany w Ministerstwie Kultury.

- _ Wygląda więc na to, że w najbliższych miesiącach Sejm mógłby się zająć aż czterema projektami zmian w ładzie medialnym _ - pisze _ Dziennik _: PSL-u, Lewicy, rządowym, oraz społecznym. Ten ostatni miałby być firmowany znanymi nazwiskami świata mediów.

Tagi: media, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz