Notowania

kampania wyborcza
08.01.2010 08:20

Platforma sprawdza, kto mógłby zastąpić Tuska w wyborach

Tyle samo głosów co premier może dostać Radosław Sikorski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*W wyborach prezydenckichRadosław Sikorskimógłby dostać tyle samo głosów coDonald Tusk. Taki wynik przyniósł sondaż prezydencki, który jesienią zleciła Platforma Obywatelska.Bronisław KomorowskiiHanna Gronkiewicz-Waltz mogliby liczyć na nieco mniej głosów niż premier. *

W PO coraz głośniej słychać, że premier nie będzie kandydował w wyborach prezydenckich - pisze _ Gazeta Wyborcza. - _Lider Platformy coraz częściej powtarza w zaufanym gronie, że skłania się ku rezygnacji ze startu. Zastanawia się tylko jak wytłumaczyć to wyborcom.

Osoba z otoczenia szefa rządu mówi _ Gazecie Wyborczej _, że Tusk zdał sobie sprawę, że realna władza jest w Kancelarii Premiera. _ Prezydentura zamknie go w złotej klatce na pięć lat. Straci wpływ na Platformę i nie będzie już powrotu _ - mówi rozmówca dziennika. Realnym rezerwowym kandydatem PO na prezydenta jest Bronisław Komorowski.

Co do Sikorskiego, nie ma pewności czy byłby lojalny wobec Platformy, rezygnacja Jerzego Buzka z funkcji szefa europarlamentu zostałaby źle odebrana w Europie, a Gronkiewicz-Waltz liczy na drugą kadencję jako prezydent Warszawy i już odmówiła startu w wyborach na prezydenta RP.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: kampania wyborcza, hanna gronkiewicz-waltz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz