Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
platforma obywatelska
26.01.2006 16:52

Platforma wyprzedziła PiS

Gdyby wybory odbyły się pod koniec stycznia, już po głosowaniu nad budżetem, wygrałaby je Platforma Obywatelska z poparciem 27 proc. przed Prawem i Sprawiedliwością, które mogłoby liczyć na 26 proc. - wynika sondażu TNS OBOP.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Gdyby wybory odbyły się pod koniec stycznia, już po głosowaniu nad budżetem, wygrałaby je Platforma Obywatelska z poparciem 27 proc. przed Prawem i Sprawiedliwością, które mogłoby liczyć na 26 proc. - wynika sondażu TNS OBOP. *
Kolejne miejsca zajęłyby: Samoobrona (6 proc.), SLD (5 proc.) i LPR, PSL, SdPl (po 2 proc.).

TNS OBOP zapytał też ankietowanych o poparcie dla partii w przypadku wystawienia wspólnej listy przez SLD, SdPl i Partię Demokratyczną.

W takiej sytuacji PO może uzyskać 27 proc., PiS 23 proc., lewica 10 proc., Samoobrona 7 proc.

W pierwszym wariancie 10 proc. osób nie wie jeszcze na kogo będzie głosować, a 18 proc. deklaruje, że nie weźmie udziału w głosowaniu. W drugim jest to odpowiednio: 9 i 15 proc.

Sondaż TNS OBOP zrealizowany został 25 stycznia na reprezentatywnej, losowej 1000-osobowej ogólnopolskiej próbie osób od 18 roku życia za pośrednictwem wywiadów telefonicznych (CATI). Maksymalny błąd statystyczny dla takiej wielkości próby wynosi +/-3,1 proc., przy wiarygodności oszacowania równej 95 proc.

Tagi: platforma obywatelska, pis, wybory, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz