Notowania

afera hazardowa
09.10.2009 08:45

Platforma zdecyduje dziś o nowych ministrach

Klub zapewne powoła też Grzegorza Schetynę na swojego szefa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Największe kłopoty Donald Tusk ma podobno z obsadzeniem funkcji ministra sprawiedliwości. Na razie jedynym pewnym kandydatem jest Krzysztof Kilian, manager i były minister łączności. Zostanie on ministrem sportu.

Tak przynajmniej uważa _ Dziennik Gazeta Prawna. _ Według rozmówcy dziennika, szef rządu chciałby zastąpić ministra sprawiedliwości Andrzeja Czumę kimś podobnym do Zbigniewa Ćwiąkalskiego, kto uwiarygodniłby działania prokuratury w sprawie afery hazardowej. Jednak prawnicze autorytety, z którymi rozmawiał premier, nie chcą się podjąć tego zadania.

Z informacji gazety wynika, że jeśli do połowy przyszłego tygodnia Donald Tusk nie znajdzie odpowiedniego kandydata, Czumę zastąpi dotychczasowy wiceminister Krzysztof Kwiatkowski.

Decyzje nie zapadły także w sprawie obsady MSWiA. Kandydatów jest kilku, a jednym z nich jest Jerzy Miller, wojewoda małopolski z ministerialną przeszłością.

*O nowych ministrach zdecyduje Rada Programowa *

Rada ma zebrać się dzisiaj o 14.Wcześniej zaplanowany jest również zarząd partii.

Platforma musi opracować harmonogram wyborów wewnętrznych w Platformie - zaznacza wiceprzewodniczący klubu Waldy Dzikowski (na zdjęciu).

Platforma rano zwoła posiedzenie klubu, na którym Grzegorz Schetynazostanie wybranyna szefa klubu parlamentarnego.

Wiceprzewodniczący klubuWaldy Dzikowskizaprzecza, aby tematem mogły być również przyszłoroczne wybory prezydenckie.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ PiS szybko zbliża się do Platformy - 11 proc. różnicy ]( http://news.money.pl/artykul/pis;szybko;zbliza;sie;do;platformy;-;11;proc;roznicy,78,0,544334.html )
* [ Prezydent nie pomoże, Kamiński odejdzie ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/prezydent;nie;pomoze;kaminski;odejdzie,214,0,544214.html )
Tagi: afera hazardowa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz