Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Platini sprawdzi jak idą przygotowania do Euro 2012

W środę szef UEFA przyjeżdża do Polski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

*Minister sportuMirosław Drzewieckizapowiedział, że szef UEFA chce na własne oczy przekonać się jak idą postępy w przygotowaniach do Euro 2012. Michel Platini w środę odwiedzi Polskę. *

Minister sportu przedstawił ramowy program tej wizyty. Zaraz po przylocie Platini spotka się z szefem spółki PL 2012 Marcinem Herrą i Narodowego Centrum Sportu Michałem Borowskim.

Po dwugodzinnych rozmowach szef UEFA weźmie udział w posiedzeniu komitetu organizacyjnego Euro 2012. W skład komitetu wchodzą między innymi premier, ministrowie sportu, infrastruktury, gospodarkim, spraw wewnętrznych, a także prezydenci miast organizatorów i szefowie klubów opozycyjnych.

Szef Europejskiej Unii Futbolu spotka się także z prezydentemLechem Kaczyńskim. Wraz z Michelem Platinim do Polski przyjedzie grupa ekspertów, która na miejscu będzie się chciała przekonać o postępach przygotowań do Euro 2012.

Raport ze spotkania powstanie najprawdopodobniej we wrześniu. Wtedy też - zgodnie z zapowiedziami Platiniego - komitet wykonawczy UEFA podejmie dalsze decyzje gdzie odbędzie się Euro w 2012 roku.

Tagi: mirosław michał drzewiecki, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz