Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PO ekspresowo wymieni władze radia i TVP?

0
Podziel się

PO chce już na najbliższym posiedzeniu Sejmu rozpatrzyć projekt ustawy medialnej.

PO ekspresowo wymieni władze radia i TVP?
(PAP/Bartłomiej Zborowski)
bEgWDePp

PO chce już na najbliższym posiedzeniu Sejmu rozpatrzyć ekspresowo projekt ustawy medialnej. Pozwoli ona na dokonanie zmian we władzach mediów publicznych.

"Dziennik" pisze, że Platforma Obywatelska chce jak najszybciej wymienić władze TVP i Polskiego Radia. Specjalny list z prośbą o przyspieszenie sejmowych prac nad ustawą medialną skierował do marszałka Sejmu szef klubu parlamentarnego Platformy,Zbigniew Chlebowski.

Jak pisze "Dziennik", zdaniem posłankiIwony Śledzińskiej-Katarasińskiej wariant optymistyczny to przeprowadzenie zmian w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji, a następnie we władzach mediów publicznych, do końca pierwszego półrocza.

bEgWDePr

Donald Tusknie pozostawia wątpliwości, co zamierza - pisze "Dziennik", powołując się na słowa premiera w wywiadzie dla wczorajszego "Newsweeka". Szef rządu powiedział w nim, że Andrzej Urbański powinien natychmiast odejść z TVP.

"Dziennik" dodaje, że prezes PiSJarosław Kaczyńskiw wywiadzie dla "Wprost" broni Urbańskiego. W opinii Kaczyńskiego, w całej sprawie nie chodzi o stołek, lecz o obronę pluralizmu w mediach elektronicznych.

Jarosław Kaczyński dodał, że prezes TVP ma pełne prawo do wszelkich rozmów, które pozwolą mu utrzymać stanowisko.
"Dziennik" potwierdził, że doszło w tej sprawie do spotkania Jarosław Kaczyński -Wojciech Olejniczak.

Przywódca SLD rozmawiał też o mediach publicznych z prezydentemLechem Kaczyńskim. W obronę swojej pozycji włączył się sam Urbański, oskarżając PO o naciski polityczne - pisze gazeta.

bEgWDePx

ZOBACZ TAKŻE:

bEgWDePS
media
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)