Notowania

kryzys w polsce
05.03.2009 06:28

PO i PSL uzgodniły: Komunikacja do poprawy

Będzie wspólny, antykryzysowy plan koalicji? Chlebowski spotyka się z Pawlakiem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Szef klubu POZbigniew Chlebowski poinformował po spotkaniu władz koalicji PO-PSL, że będzie dziś rozmawiał z wicepremieremWaldemarem Pawlakiemo tzw. opcjach walutowych. Nie chciał zdradzać szczegółów. *

Chlebowski - mówiąc zarówno o opcjach, jak i o rządowych dopłatach do kredytów hipotecznych - powiedział, że koalicjanci umówili się, iż _ muszą usprawnić wewnętrzną komunikację _: - _ Rzeczy, które są ważne zwłaszcza w czasie kryzysu, będą wymagały z naszej strony większego namysłu, szerszej wewnętrznej debaty, żeby nie popełnić takich błędów jak przy okazji opcji walutowych, czy kredytów wypłacanych z Funduszu Pracy _ - powiedział dziennikarzom Chlebowski.

Raport Money.pl
*PSL-PiS: Nowa koalicja antykryzysowa? * Ludowcy zaczynają przypominać opozycję. Ich pomysłom na kryzys bliżej do PiS, niż do koalicyjnej Platformy. zobacz raport Money.pl

W kwestii dotyczącej rządowej pomocy dla bezrobotnych w spłacie kredytów mieszkaniowych minister pracyJolanta Fedakz PSL nie chciała się zgodzić, by środki na ten cel pochodziły z Funduszu Pracy (jak to zapowiedział wcześniej premierDonald Tusk). Ta kwestia została jednak rozwiązana - w środę minister w kancelarii premieraMichał Bonioraz Fedak oświadczyli, że środki na dopłaty będą pochodziły z Funduszu Pracy, ale operatorem tej pomocy dla bezrobotnych ma być Bank Gospodarstwa Krajowego. Fundusz Pracy dostał na ten cel 500 mln zł od ministerstwa skarbu z prywatyzacji.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: kryzys w polsce, koalicja, wiadomości, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz