Notowania

donald tusk
25.02.2008 09:23

PO jednak zlikwiduje Senat?

W planach jest też odchudzenie Sejmu i zmiana ordynacji wyborczej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Premier opowiedział się za: wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych, zniesieniem Senatu i zmniejszeniem liczby posłów. WedługDonalda Tuska, konstytucja powinna wprowadzić zasadę, że _ w Polsce rządzi ten, kto wygra wybory _.

Szef rządu mówi, że _ otworzył już _ debatę na temat zmiany konstytucji. Jak dodał, ponieważ nie chce narzucać opozycji modelu zmiany konstytucji, chciałby, by to opozycja sformułowała propozycję zmiany konstytucji.

- _ Zaakceptuję propozycję klubów opozycyjnych, pod jednym warunkiem, że umówimy się, że zdecydujemy razem, że ten kto wygrywa wybory rządzi _ - oświadczył premier.

ZOBACZ TAKŻE:

W ocenie premiera, w Polsce _ bardzo wiele rzeczy _ nie jest rozwiązywanych tylko dlatego, że _ zbudowaliśmy ustrój, czy konstytucję gdzie możliwość wzajemnego blokowania się jest rekordowa i to w skali całej Europy _ .

Premier: Będę jak misjonarz

Premier podkreślił, że opowiada się za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych.- _ Może to jeszcze trochę potrwać, będę jak misjonarz przekonywał oponentów. _ - podkreśla szef rządu.

Tusk jest zdania, że koalicyjne PSL nie jest przeciwne takiemu rozwiązaniu.- _ W wielu partiach są zwolennicy i sceptycy wobec rozwiązania, które mnie wydaje się w sposób oczywisty korzystne dla Polski i wyborców _ - mówił.

Premier dodał, że jest także zwolennikiem zniesienia Senatu i zmniejszenia liczby posłów oraz _ zniesienia immunitetu _ . Pytany, co na to senatorowie PO odpowiedział: _ Różnie reagują, ale póki co mam wrażenie, że respektują mój pogląd _.

Tusk na pytanie o perspektywę wprowadzenia tych zmian odpowiedział:- _ nie dam rady za miesiąc, może za rok, nie za rok, może za cztery lata, ale nic nie zmieni mojego przekonania, że dobra władza, to władza sprawowana przez możliwie niewielu ludzi, kosztująca możliwie mało pieniędzy i mająca na tyle dużo kompetencji, że jak ktoś już wygrał wybory, to podejmuje decyzje _ .

Tagi: donald tusk, wiadomości, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz