Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PO: Joanina to walka o pietruszkę

0
Podziel się:

Zdaniem polityków Platformy Obywatelskiej, mechanizm tzw. Joaniny nie ma dla Polski większego znaczenia.

PO: Joanina to walka o pietruszkę
(PAP/ Bartłomiej Zborowski)

Zdaniem polityków Platformy Obywatelskiej, mechanizm tzw. Joaniny pozbawiony jest większego znaczenia dla Polski. Walka o Joaninę na lizbońskim szczycie UE, którą zapowiada prezydentLech Kaczyński, to "walka o pietruszkę" - stwierdził wiceszef POBronisław Komorowski.

Na rozpoczynającym się w czwartek w Lizbonie szczycie UE, poświęconym głównie Traktatowi Reformującemu UE, do rozstrzygnięcia pozostał m.in. polski postulat dotyczący tzw. kompromisu z Joaniny.

ZOBACZ TAKŻE:
Giertych: Z traktatem UE, Polska będzie jak PRLWarszawa chce, by ten mechanizm - umożliwiający krajom członkowskim odwlekanie podejmowania decyzji w UE przez "rozsądny czas", nawet jeśli nie mają one wystarczającej mniejszości blokującej - został zapisany w protokole do traktatu. W ten sposób stałby się prawnie wiążący.

"Pan prezydent walczy o Joaninę, która jest warta, szczerze mówiąc, pietruszki. To jest walka o pietruszkę" - powiedział Komorowski na konferencji prasowej. Jego zdaniem, ów mechanizm służy przede wszystkim wzmocnieniu pozycji dużych unijnych państw.

Zdaniem Komorowskiego, w sprawie Traktatu Reformującego UE prezydent "wszystko, co było do przegrania, przegrał już w czerwcu w Brukseli, mimo że wyznaczył sobie wówczas bardzo ambitny cel". Komorowski ocenił, że dziś "większość polityków europejskich nie rozumie, o co polski prezydent zabiega".

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)