Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
religa
09.03.2009 06:40

"Po ludziach tego formatu długo pozostaje puste miejsce"

Tak zmarłego Zbigniewa Religę wspomina premier Donald Tusk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

W Warszawie po długiej i ciężkiej chorobie zmarł profesor Zbigniew Religa. Przyjaciele i współpracownicy wspominają go przede wszystkim jako ciepłego i dobrego człowieka.

PremierDonald Tuskwyraził głęboki żal z powodu śmierci profesora. Szef rządu zaznaczył, że jest to ogromna strata, bowiem _ po ludziach tego formatu na długo pozostaje puste miejsce _.

Także były wiceminister zdrowiaBolesław Piechaz dużym smutkiem przyjął wiadomość o śmierci wybitnego lekarza. Podkreślił, że kardiochirurg swoją odpowiedzialnością zarażał wszystkich dookoła i mimo ogromnej wiedzy - był człowiekiem pełnym pokory. Dodał, że profesor Religa jako minister zdrowia był wymagającym, odpowiedzialnym i słownym zwierzchnikiem.

_ - Takich autorytetów nie mamy wiele _ - uważa polityk Prawa i Sprawiedliwości.

- _ Profesor był nie tylko znakomitym lekarzem, zajmował się także polityką. Niezwykle pracowity, z wielką mocą i z taktem bronił swoich racji _ - wspomina ministerEwa Kopacz. Natomiast marszałek SejmuBronisław Komorowskipodkreśla, że Religa, z którym widział się kilka dni temu, do końca - mimo własnego bólu i cierpienia - żył sprawami publicznymi.

Prezes PiSJarosław Kaczyńskipowiedział z kolei, że bardzo wiele nauczył się od profesora.

- _ Pokazał, że można być jednocześnie wybitnym specjalistą w swojej dziedzinie i doskonałym politykiem _ - dodał szef Prawa i Sprawiedliwości.

Tagi: religa, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz